Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Podvodné práce z domova

 

Napsala: Alena Hytychová

 

„U nás si vyděláte, ale nejdřív zaplaťte.“ Pokud narazíte na podobnou nabídku práce z domova, je na místě ostražitost. S vysokou mírou pravděpodobnosti se totiž jedná o podvod. Jak se ale nenechat napálit? Protože náš portál už delší dobu shromažďuje příběhy podvedených, můžeme vám dát pár rad, jak rozeznat šejdíře od seriózní firmy.

 

Nechci práci zadarmo

 

Už v úvodu článku jsme naznačili, že určitým spojovníkem podvodných nabídek práce je požadavek na zaplacení určité částky.  Tato částka začíná v řádu desetikorun, většinou se ale pohybuje okolo pár stovek a může se vyšplhat až na několik tisíc. Patří sem i zpoplatněné SMS. A proč po vás údajně chtějí peníze?  Náplní vaší práce bude například plnění a odesílání obálek a vy zaplatíte „logickou“ zálohu za materiál. Nebo vám je přislíbeno školení pro vykonávání dané práce. V obou případech se ale po zaplacení požadované sumy nestane vůbec nic. Anebo vám dokonce poradí, abyste udělali totéž a podvedli pro změnu vy někoho jiného.

 

Smontujte si propisku

 

Mezi jedny z nejčastějších podvodných nabídek práce z domova patří drobné manuální činnosti, jakými je například montování propisek, lepení obálek nebo šití dětských hraček. Ano, na internetu najdete spoustu takových inzerátů. Ale pokud jsou mezi nimi nabídky od poctivých podnikatelů, připravte se na hledání příslovečné jehly v kupce sena. Jestli to přesto nechcete vzdát, držte se zlatého pravidla: nic neplaťte. Platit má zaměstnavatel, ne vy. Nakonec se vám i může stát, že zaplatí, to ale ještě zdaleka nemáte vyhráno. Spočítejte si pak svou hodinovou mzdu. Vyplatila se vám taková práce? Nevydělali jste ve skutečnosti jen pár korun za hodiny úmorné dřiny?

 

Multi-level marketing nebo pyramida?

 

Stanete se nezávislým obchodníkem a prodáváte výrobky přímo – své rodině, známým i doporučeným zákazníkům. Zboží jim donesete až domů, informujete je o novinkách a za prodané zboží dostanete provizi. Část vaší provize putuje i tomu, kdo vás pro systém získal a vy získáváte část provize od těch, které jste získali do systému vy. Pokud takto podnikáte, jste součástí firmy založené na principu multi-level neboli síťového marketingu.

 

Všechno může fungovat dobře, prodáváte a žijete z provizí. Lehce se vám ale může stát, že se dostanete do podvodné firmy fungující stylem „pyramida“ (čím výš jste, tím více dostáváte ovšem s tím rozdílem, že  ti dole nedostanou vůbec nic) nebo „letadlo“ (vaším úkolem je dostat do letadla co nejvíc pasažérů – teprve za ty dostanete peníze).

 

Jak dopředu poznat takovou firmu? Vstupní poplatky nebo odběr zboží totiž bývají běžné i u solidních systémů. Nejprve se tedy podívejte, jestli je společnost členem Asociace osobního prodeje  nebo zahraničních asociací DSA či WFDSA. Pokud ne, odradit by vás měly příliš vysoké poplatky, příslib vysokých výdělků, nepřehledné smlouvy nebo jenom ten čirý fakt, že neexistuje zboží, které byste prodávali. Více informací najdete na našem portálu v článku Podovdné nabídky práce z domova  nebo na stránkách věnovaných multi-level marketingu.

 

Nechali jste se napálit: co teď?

 

Pokud se vám už stalo, že jste naletěli, můžete podat trestní oznámení pro podvod. Možná jste ale přišli jen o zanedbatelnou částku a chcete nechat celou věc plavat. Svoji zkušenost si ale nemusíte nechat pro sebe. Na našem portálu se s námi můžete  podělit o svůj příběh a pomoci tak dalším potenciálním obětem. 

  

Zpět na úvodní stránku Průvodce

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: