Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Výslech pomocí videokonference: poprvé v policejní historii

Internetový seminář

Jak začít pořádat webináře 

Získáte praktické informace, jak přímo od specialistů na online akce.

Více informací >

Napsal: Michal Martoch        Datum: 30. 7. 2012

 

Okolo 80 tisíc korun letos ušetřila česká protikorupční policie, když vůbec poprvé v policejní historii vyslechla svědka pomocí videokonference. Upozornila na to reportáž ČT24. A protože tento pokus proběhl úspěšně, otevřel cestu k dalšímu využití videokonferencí i v ostatních policejních útvarech.
 
 
 
Jednalo se o případ muže obviněného z toho, že svým obchodováním na amerických burzách připravil téměř 530 klientů o asi 85 milionů korun. Vyšetřovatel, státní zástupkyně, tlumočník a konzultant České národní banky měli původně letět za svědkem do Columbusu v Ohiu. Místo toho ale zašli do budovy ministerstva vnitra a se svědkem se spojili pomocí videokonferenční jednotky. „Tento výslech je procesně naprosto stejně použitelný jako kdyby probíhal ve Spojených státech amerických,“ uvedl pro ČT24 mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Celkově tak za letenky, ubytování i stravu ušetřila policie odhadem 80 tisíc korun.
 

Videokonferenci nelze odposlouchávat

 
Videokonferenční jednotka v budově ministerstva vnitra se využívá hlavně pro komunikaci s krajskými úřady nebo Evropskou unií. Úředníkům šetří čas i peníze, které by jinak vynaložili na cestování. Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky navíc výhoda videokonference spočívá v její bezpečnosti. „Je nemožné tuto komunikaci odposlouchávat v reálném čase, protože probíhá přes šifrování AEES. Tu standardně používá vláda Spojených států pro svoji utajenou komunikaci,“ tvrdí Řepka.
 

Nezůstane u jednoho výslechu

 
První pokus o výslech pomocí videokonference se vydařil. Proto teď možnost dalších online výslechů nevylučují ani další policejní útvary. Od začátku roku mohou navíc tuto formu komunikace na dálku využívat i české soudy. Zatím ovšem nemají dostatečné technické vybavení na to, aby se výslechy pomocí videokonference staly běžnou praxí. Mezi soudci navíc panují i pochybnosti. „Nepochybně jde o průlom do zásady bezprostřednosti, takže se domnívám, že je skutečně na místě tyto instituty používat tam, kde je pro to nějaký důležitý důvod,“ řekl pro ČT24 soudce ze Soudcovské unie Petr Franc.
 
Hlavní výhody videokonference ale popřít nelze: je to rychlá, levná a bezpečná forma komunikace, která výrazně šetří náklady všech zúčastněných.

Chtěli byste zavést videokonferenci do vaší firmy nebo organizace? Obraťte se na nás. Můžeme vám poskytnout jak jednorázovou konzultaci, tak vás i provést celým procesem implementace včetně proškolení vašich zaměstnanců.

 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: