Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Zavádění práce z domova

  Napsal: Michal Martoch

 

Pro úspěch v jakékoliv činnosti je nutné dodržet určitý postup. Přinášíme vám stručný návod, jak zavést zaměstnávání a práci z domova do vaši firmy či instituce.

 

 

1) Analýza firmy

 

Zodpovězte si následující otázky

 

  • Je náplň činnosti Vaší firmy vázána na určité místo (např. manuální činnost ve výrobě) nebo ji lze vykonávat kdekoliv a pouze shromažďovat výsledky práce na jednom místě? Zde naleznete seznam profesí, které jsou vhodné pro zaměstnávání z domova.

 

 

  • Máte více poboček? Jak často se tyto pobočky musí vzájemně navštěvovat a komunikovat? Rozsah vzdálené spolupráce a komunikace vám může jednoduše ukázat, že jste již možná dávno schopni pracovat online tedy z různých míst a lze to nyní jen jednoduše převést do domácího prostředí.

 

 

2) Návrh řešení

 

Provedete jej sami

 

Nastudujete si tuto problematiku  např. na portálu Workline, kde se naučíte, jak předcházet různým úskalím, vyhledáte si vhodný software. Poté budete zkoušet různé možnosti, jak to udělat co nejlépe. Čekají vás mnohé výhry, ale také prohry. V tomto případě určitě ušetříte na nákladech za poradenství a konzultace.

 

Vyberete si vhodnou poradenskou firmu

 

Tato firma by měla být schopná pomoci při analýze vaší společnosti a poté poskytnout odpovídající informace ohledně softwaru a hardwaru , jak vhodně řídit a úkolovat lidi při práci, jak pomoci zaměstnancům překonat úskalí, která se týkají právě jich, atd.

 

Zavedení konceptu zaměstnávání z domova je vhodné doplnit také analýzou přínosu. Zjišťují se odhadované úspory ještě před zavedením řešení, náklady na zavedení řešení a následně zpětné potvrzení výsledku řešení, tj. skutečných úspor, kterých bylo dosaženo. Jen tehdy se můžeme s klidem posadit v křesle a říct si: „Fakt to stálo za to.“

 

 

3) Zavedení řešení

 

Zavedení a proškolení provedete sami

 

Doporučujeme vám nejdříve vyzkoušet práci z domova na 2-3 lidech. Vyberte si takové, kteří jsou touto myšlenkou nadšeni a mají i vhodné podmínky pro práci z domova.

 

Koncept práce z domova má jednu velkou výhodu, která se ve svém důsledku projeví velice pozitivně pro celou firmu. Pokud v současné době vykonáváte určité činnosti chaoticky a neefektivně, tak tyto problémy odhalíte právě při zavádění zaměstnávání z domova!

 

Nezapomeňte na kvalitní proškolení zaměstnanců. Neméně důležitá je i vůle vedení pro změny. Pokud se školení podcení, tak často dochází k výraznému snížení přínosu. Jednoduše stálo to peníze a nevyšlo to. A vedení se samozřejmě ptá proč?

 

Management může mít pocit, že to byla chyba dodavatele nebo poradce. Bohužel to však bývá právě podceněním školení. Jednoduše řečeno, zaměstnanci nedostali prostor, aby zjistili výhody daného řešení. Nabyli proto přesvědčení, že to nemá smysl. Každá nová věc totiž nejdříve znamená mírné zhoršení situace a teprve po zaučení se projeví pozitivní výsledky. V případě zaměstnanců by však neměl být problém. Podle průzkumů má o práci z domova (minimálně částečně) zájem většina zaměstnanců.

 

Zavedení a proškolení svěříte specializované firmě

 

Implementační firma by měla mít se zaváděním práce z domova vlastní zkušenosti. Taktéž by měla být schopna upozornit na nejčastější problémy. Podobně je to i v případě školení. Pouze školení založené na praxi může být opravdovým přínosem.
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků webinářů

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: