Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

PDA a mobilní zařízení pro práci a komunikaci online

 

Napsal: David Skála          Datum: 10.8.2008

 

Inteligentní mobilní telefony, PDA (personal digital assistant – osobní digitální pomocník) a od nich odvozené nejrůznější komunikátory jsou mobilní zařízení umožňující spolupráci přes Internet, komunikaci online nebo pracovat z domova. Původním cílem PDA bylo organizovat čas a kontakty majitele. S postupným růstem výkonu a rozvojem technologií přibylo mnoho dalších funkcí a možností využití. Tento článek přínáší informace o PDA a jeho možnostech využití.

 

 

Základní fakta o PDA

 

 • PDA a mobilní telefon = komunikátor, vhodný doplněk k notebooku.

 

 • PDA se pohodlně vejde do dlaně. Velikost je většinou okolo 12 x 8 cm.

 

 • Převážnou část přední strany PDA zabírá barevný dotykový displej. Ten má rozlišení 320 x 240 nebo 640 x 480 bodů. To je tedy přibližně 1/16 až 1/4 obrazovky klasického monitoru.

 

 

 • PDA má vlastní operační systém. Ovládání operačního systému je velice podobné ovládání Windows. Mezi nejčastější patří:
  • Windows Mobile
  • Palm OS
  • Symbian
  • BlackBerry

 

 • Klasické PDA je většinou vybaveno také Bluetooth (bezdrátové připojení umožňující spojení několika elektronických zařízení) a Wifi (bezdrátové připojení k Internetu). V případě kombinace s mobilním telefonem GSM pro mobilní telefonování a datové přenosy.

 

 • Součástí některých PDA je GPS přijímač pro satelitní navigaci.

 

 

Jaké služby umožňuje PDA

 

Vzhledem k tomu, že PDA obsahuje operační systém, je možné nainstalovat nepřeberné množství aplikací:

 

PDA obsahuje vše potřebné pro vaši práci. Při výběru zvažte, zda využijete PDA převážně k organizaci času, kde vám postačí nižší rozlišení 320 x 240 bodů, nebo zda budete často využívat práci s dokumenty a prohlížení webových stránek, kde oceníte rozlišení 640 x 480 bodů. Ostatní technické parametry jsou spíše otázkou vašich finančních možností. Bezproblémovou práci vám dnes zajistí všechny dostupné modely PDA.

 

Pokud se rozhodnete používat PDA ke komunikaci, budete potřebovat připojení k Internetu. A to buď s využitím Wifi rozhraní a dostupného Hot-Spotu (veřejné místo s Wifi připojením k internetu) nebo s pomocí mobilního telefonu, který může být externí (tedy váš běžný telefon umožňující datovou komunikaci) nebo přímo vestavěný v komunikátoru. Externí telefon připojíte nejčastěji pomocí Blluetooth.

 

Před nákupem prověřte, jestli je PDA vybaveno Wifi a Bluetooth. S připojením na Internet dostává PDA zcela nový rozměr a stává se výkonný pracovním nástrojem. Pokud během dne často telefonujete, zvažte, zda nahradíte mobilní telefon komunikátorem. Komunikátor totiž bývá větší, těžší a výdrž baterie při telefonování bývá kratší. Pokud často cestujete, oceníte přítomnost GPS přijímače, který vás společně s patřičným softwarem (mapami) vás bude pohodlně navigovat. Většina PDA s přijímačem však v základní výbavě mapy neobsahuje a je nutné si je dokoupit. 

 

Závěrem nezbývá než dodat, že PDA je výborný pomocník pro všechny kdo často cestují, mají mnoho schůzek a chtějí mít k dispozici svůj email a potřebné dokumenty.

 

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: