Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Diskusní fórum

Napsal: Michal Martoch          Datum: 10.8.2008

 

Na Internetu je všechno, ovšem často to není jednoduché najít. Chcete-li dostat odpověď na danou otázku – využijte diskusního fóra. Diskusní fórum je možné využívat nejen pro soukromé využití, ale také v kombinaci s komunitní sítí, blogy a wikipedií pro sdílení firemních znalostí a předávání informací mezi lidmi.

 

 

K čemu použít diskusní fórum

Využití pro soukromé osoby:

Odpověď na každou otázku lze získat na diskusním fóru. Stačí otázku pouze položit, vložit svůj email a čekat na odpověď. Existuje mnoho lidí, kteří rádi předávají své zkušenosti. Najděte si diskusní fóra, která odpovídají vašim zájmům.  Rozsáhlý seznam diskusních fór naleznete např. na stránkách Caramba.

 

Využití pro firmy a instituce:

Diskusní fórum jako zdroj se může stát silným nástrojem v rukou firmy, instituce, která si uvědomuje potenciál svých zaměstnanců. Nechte zaměstnance sdílet své znalosti. Ve většině firem existují odpovědi téměř na všechny otázky. Čím větší firma nebo instituce, tím více znalostí lze nalézt.

 

Určitě se vám už stalo, že odešel zaměstnanec, který měl úžasné znalosti a ty bohužel odešly s ním. V případě vhodného řízení je možné tomuto problému zamezit. Pokud by během své kariéry pomáhal s problémy svým kolegům prostřednictvím diskusního fóra, blogu nebo wikipedií, tak by značná část jeho znalostí zůstala zachována pro firmu..

 

Velkou výhodou je využívání diskusních fór při spolupráci, komunikaci přes Internet nebo při práci z domova. Lidé nemusí hledat pověřenou osobu. Nemusí ani vědět, kdo je za co zodpovědný a přesto odpověď na svou otázku dostane.

 

Základem je motivovat všechny „chytré hlavy“ ve firmě, aby odpovídaly na zadané dotazy. Lze to provést např. vhodně vytvořeným systémem odměňování. Proč by schopný člověk nemohl dostat za každou svou radu ocenění ve výši 10,- 50,- 100,- Kč? Odměňovat nejlepší se vyplatí každé firmě.

 

 

Zasahovat nebo nezasahovat do obsahu diskusního fóra?

 

Moderování je aktivní způsob komentování diskusního fóra a odstraňování nevhodného obsahu jeho správcem. Co to je nevhodný obsah si definuje správce fóra. Může to být např. nedovolená reklama, uražlivé a neslušné vyjadřování, rasistické a diskriminační názory, apod.

 

Možná se ptáte proč se to dělá? Je to velice důležité pro kvalitu příspěvků a tedy spokojenost návštěvníků. Lidé hledají především kvalitní obsah, nikoli nevhodné a zbytečné vyjadřování některých jedinců. Většina z nás dobře zná nevybíravé chování některých jedinců na Internetu. Často je to způsobeno anonymitou, kdy se mohou schovávat za různé přezdívky.

 

Nevhodný obsah diskusního fóra nemazat. Je důležité nevytvářet pocit, že se lidé nemohou vyjádřit. Nevhodné příspěvky přesouvejte do části pod názvem – Smetí, Odpad, atd. Dalším vhodným omezením je možnost přispívat pouze jako přihlášený uživatel. Toto má však jak své klady tak i zápory. Záleží na provozovali jestli přihlašování zavéde či nikoliv.

 

 

Vhodný software a zavedení diskusního fóra

 

Softwarů pro diskusní fórum existuje velké množství. Kterákoliv firma zabývající se vytvářením webu jej může vytvořit. Z hlediska diskusního fóra a jeho funkčnosti je však mnohem důležitější způsob, jak se software využíván, nikoli jeho technické parametry.

 

Diskusi vytvářejí lidé a ti musí dostat od vedení jasné stanovisko:

  • K čemu má diskusní fórum sloužit
  • Jak se na něj dostat
  • Jaké typy příspěvku a komentářů jsou povolené a naopak
  • Kdo za něj bude odpovědný a jak se bude moderovat
  • Kdo může přispívat a kdo bude odpovídat (např. zaměstnanci se ptají, management odpovídá nebo všichni přispívají a odpovídají)
  • Co to lidem přinese, proč by se tím měli zabývat

 

V případě, že se tyto otázky podcení, tak je velice pravděpodobné, že zavedení diskusního fóra nebude úspěšné.

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: