Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Chat - instant messaging

Napsal: Georgios Yiannakou          


Chat neboli Instant messaging (IM) zahrnuje všechny aplikace, jenž umožňují komunikovat s jednou nebo více osobami prostřednictvím krátkých textových zpráv. Rozdíl oproti elektronické poště je především v tom, že komunikace probíhá v reálném čase, protější strana tak může reagovat okamžitě. Výrazně se tím zvyšuje interaktivita komunikace. Lze to přirovnat k telefonickému rozhovoru v textové podobě.


Chat je nástroj pro zvýšení efektivity práce, který přináší značné úspory nákladů. Řada programů pro chatování je zdarma.

Využití chatu

 

 • Získání odpovědi na jednoduché otázky – domluva prostřednictvím chatu trvá několikanásobně kratší čas, než pomocí emailu. V chatu lze také snadno zanechat vzkaz pro osobu, která se právě nenachází u svého počítače. Otázka se objeví na jejím monitoru a čeká na příjemce, který může odpovědět ihned po návratu.

 

 • Komunikace v hlučném prostředí nebo sdílení citlivých informací – v hlučném prostředí nebo naopak v prostředí, kde je nevhodné rušit ostatní, je velice těžké komunikovat prostřednictvím telefonu. Chat je ideální řešení. Navíc se jedná o vysoce důvěrnou konverzaci, kterou jen tak někdo neuslyší.

 

 • Zápis rozhovoru – většina chatovacích aplikací umožňuje ukládat jednotlivé rozhovory a udržovat historii pro příští použití nebo pro kontrolu, co bylo řečeno.

 

 • Informace o dostupnosti lidí z okolí – chat poskytuje možnost zobrazovat stav (dostupnost) všech přihlášených osob. V případě, že se nastaví automatické zapínání chatu s počítačem, lze získat poměrně rychle ucelený přehled o dostupnosti jednotlivých osob.

 

 

Software pro chat

 • Skype
 • MSN Messenger (dnes Windows Live Messenger)
 • Microsoft Office Communicator
 • Google Talk
 • ICQ
 • Miranda
 • a mnoho dalších.

 

Tyto služby jsou poskytovány prostřednictvím samostatné aplikace, kterou si uživatel nainstaluje na počítači, nebo jako aplikace přímo spustitelná v prohlížeči webových stránek.

 

Zásady pro zavedení chatu do firmy či instituce

 

 

 • vyhýbat se běžně rozšířeným softwarům jako je skype, ICQ nebo MSN. Mohlo by to pracovníky svádět k využívání komunikátoru také k soukromým účelům v pracovní době.

 

 • vybrat software, který lze snadno napojit na kalendáře a plánovače používané ve firmě. V případě naplánované porady v kalendáři se změní stav v chatu na „Nerušit“.

 

 • naučit se využívat chat efektivně. Například delší diskuze je lépe vyřizovat ústně. Je to rychlejší a jasnější pro obě strany. Jen málo lidí umí psát tak rychle jako mluvit.

 

 • zaměstnance řádně proškolit a vysvětlit výhody tohoto způsobu komunikace.

 

 • pro výběr vhodného řešení je lépe využít odborné poradenství. Mnohá řešení jsou často zbytečně cenově náročné. I pro velkou firmu lze najít aplikace, jež levně vyřeší většinu požadavků bez nutnosti vysokých investic.

 

microsoft office communicator


Dostupnost kontaktů v Microsoft Office Communicator

 

Google Talk

 

Rozhovor v Google Talk

 

 

Zpět na úvodní stránku Průvodce

 

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: