Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Blogy a blogeři

 

 Napsal: Michal Martoch          Datum: 10.8.2008

 

Blogy jsou výborným nástrojem pro spolupráci online a stávají se čím dál více oblíbenými. Počet aktivních blogů na světě se odhaduje na 8-14 miliónů. Možná vás někdy napadlo, že byste je založili i vy?  Je to výborná možnost pro vyjádřování názorů jedince. Firmy a instituce je mohou využívat jako jeden ze způsobů neformální komunikace se zaměstnanci.

 

 

Využití Blogu pro firemní účely

 

Změny a inovace jsou součástí každé firmy. Jak to však udělat, aby byl průběh co nejlepší. Je možné udělat setkání, kde se ve velké místnosti sejde několik set zaměstnanců a vedení začne vysvětlovat důvody změny. Je to však to nejlepší řešení? Lidé mají rádi upřímnost a otevřenost (a to dlouhodobou), nikoli pouze jednorázové oznámení. Očekávají, že budou informování o změnách již v době jejich příprav. Ocení, pokud mají možnost se k nim vyjádřit.


Chytré společnosti, které plánují trvalý růst, se musí chovat ke svým zaměstnancům co nejotevřeněji.


Blogy jsou příležitostí, jak zavést otevřenost do každé firmy. Vyberte ve vedení společnosti  a mezi nejlepšími zaměstnanci několik lidí, kteří rádi píší a prezentují své názory. Umožněte jim 1x až 2x za měsíc napsat několik řádek na jakékoliv téma související se společností. Může to být úvaha o připravovaných akcích na další období a případné alternativy, chystaných změnách, vyjádření k určitému tématu, atd. 


Ukažte svým zaměstnancům lidskou stránku vedoucích pracovníků a podpořte ty nejlepších pracovníky. Silné osobnosti schopné spolupráce jsou základ každé zdravé společnosti. Nebojte se toho, ohlasy mohou být různé. Žádejte zpětnou vazbu a po čase se dopracujete k tomu, co je  pro vaši společnost nejvhodnější.

 

Velkou přidanou hodnotu lze získat v kombinaci s diskusními fóry, komunitní sítě a wikipedií.

 

 

Využití blogu pro soukromé účely

 

Jste odborníkem v určité oblasti? Rádi píšete? Chcete seznámit své známé s něčím novým? Zamýšlíte psát deník své rodiny? Pište Blog. Máte jedinečnou příležitost vyjadřovat svobodně své názory.


Typy bloggeru (lidí, co píší blogy):

Odborníci

S příchodem Internetu se role odborníka změnila. Získat informace i praktické rady, je vzdáleno pouze na několik kliknutí myší. Zájemci o odborné rady již nejsou závislí na několika lidech ze svého okolí, kteří dané problematice rozumí. Mohou si vybírat. Najít však toho pravého odborníka stále není jednoduché.


Blog je výborné řešení, jak se zviditelnit. Pokud máte výjimečné vědomosti a znalosti v určité oblasti, dejte je k dispozici lidem prostřednictvím Internetu a lidé to ocení. Při správném přístupu to nebude dlouho trvat a návštěvníci Vás budou sami kontaktovat se žádostí o rady či služby.


Informátoři

Mnoho lidí miluje sbírání informací všeho druhu. Patříte mezi ně? Víte o některých informacích dříve než běžné internetové média nebo časopisy a noviny? To je skvělé.


Napište o těchto novinkách na web a brzy se stane váš Blog vyhledávaným místem, kde je vždy to nej…


Milovníci psaní

Pište a pište, cokoliv, co vás právě napadá, na co myslíte. Možná si to nikdo nepřečte. Když se však nad tím zamyslíte, záleží na tom? Důležitý je přece pocit psaní, který vás uspokojuje. A pak někdy při dobré náladě, se můžete jen tak zmínit před svými známými. Uvidíte, jak to dopadne.


Kronikáři

Mnoho lidí je fascinováno historií jejich rodiny, klubu nebo města. Těší se na každou oslavu, setkání nebo událost. Pro ně je skvělým řešením vést online kroniku. Mohou pěkně vylíčit svatbu svého sourozence nebo obecní slavnosti, jaké tady ještě nebyly. Patřičně to doplní fotografiemi, případně rozhovory s účastníky a blog bude jako živý.

 

 

Vhodný software pro psaní Blogu

 

Blog zdarma jako samostatnou službu nabízí celá řada serverů. Vytvoření vlastního blogu můžete provést např. na:

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: