Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Podvodné a podezřelé práce z domova

Přečtěte si základní informace, jak rozeznat podvodnou práci z domova - Článek o podvodných nabídkách práce z domova. Také můžete využít diskusního fóra, které se podvody na Internetu zabývá.

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 29

 

Zveřejněný komentář návštěvníka portálu Workline.cz:

 

"Dobrý den,

Ani se mi tím nechce moc chlubit, ale jsem blbá jak tágo! Poslala jsem na účet nějakého Tomáše Vencla 790 Kč za plnění obálek. Ani si nejsem jistá jestli s tím něco jde dělat, ale obávám se, že podobně podvedených lidí bude jistě víc. Jinak jsem docela inteligentní,ale očividně ne dost. Příště si dám větší pozor a nebo radši půjdu vydělávat jinak. jedná se o plnění obálek na stránkách http://www.manualni-prace.cz/. Prosím pokuste se před tímto člověkem varovat co nejvíce lidí. Jeho stránky se tváří velice seriózně, ale jde o podvod. Děkuji za zveřejnění."

 

Jana Šupová

 

 

Připojte se k hromadné žalobě

 

Sdružení Spotřebitel připravuje hromadnou žalobu na podvodníky jako je Denis Vinček z Ostravy a další. Všichni poškození se prosím ozvěte na kontakty uvedené na této stránce: http://www.spotrebitel.net/spolecnost-a-pravo/1468-prace-z-domova-podvod-na-lidi

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 28


Paní Martina B. z Náchoda nám poslala tuto nabídku práce, na kterou narazila regionálním tisku (ECHO - náchodský tisk). Inzerát na nabídku práce zněl: Nabízíme přivýdělek - brigádu, roznos letáků do domovních schránek ve vašem okolí. Odměna je vyplácena týdně. Tel.: 723 917 250. Podělila se s námi o své zkušenosti:

 

"Zavolala jsem na toto číslo, kde mi docela nepříjemná paní oznámila podmínky a to, že za týden mi dovezou 2x-3x zásilku 300 - 400ks letáků, které roznesu ve své lokalitě. Výplata odměny činí cca 500 Kč týdně. Nejprve ale musím zavolat na číslo 900957011 nějaké paní Jánské, kde mě bude minuta stát 95 Kč. Ta se mnou po telefonu vyplní dotazník a pak se dostavím na osobní schůzku, kde sepíšeme dohodu o provedení práce a domluvíme se na lokalitě. Peníze za provolané minuty mi poté vrátí. Samozřejmě jsem nikam nevolala. Nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit "projet" skoro stovku za minutu a věřím tomu, že by ten hovor byl účelně dlouhý. Nechápu, proč by musel být tarif tak vysoký a aby mi ty provolané peníze pak ve finále zase vraceli. Možná jsem moc podezřívavá a nerozumím tomu, možná se pletu, ale při logickém uvažování se mi to zdá jako podvodné jednání a jelikož se o tuto práci přihlásí většinou lidé, kteří peníze potřebují, připadá mi to jako hyenismus."


Reakce portálu Workline.cz na telefonní podvody


Bohužel se jedná o naprosto nový druh podvodů, který je dobře maskovaný. O to větší nebezpeční vám hrozí, protože se stačí jen krátce zdržet a platíte obrovskou částku za naprosto nesmyslnou službu. Rozhodně nikam netelefonujte. Peníze by vám již nikdo nevrátil.

 

Tým portálu Workline

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 27


Objevila se nová stránka podvodných prací: http://domaci-prace.main.cz/, k tomu navíc provozují facebook: http://www.facebook.com/domaci.prace Web je obzvláště nebezpečný, protože podvodný majitel investoval peníze do pěkného grafického designu. Vydělává na platbách za SMSky - 99 Kč, následně požaduje další platby za kontakty na neexistující zaměstnavatele a práce. Dejte si na ně pozor a upozorněte i své známé a přátele!

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 26

 

Výzva návštěvníků portálu Workline.cz:

 

Dobrý den,

připojuji se k paní, která psala kritiku na podvodníka Denise Vinčka z Ostravy. Také jsem naletěla, poslala jsem 960,-kč na plnění obálek a na materiál - šití medvídků. Bohužel jsem také dostala pár letáků, ale materiál žádný. Jsem zhnusena, že takovéhle podvody prochází. Podle mě je to, co dělá trestné a možná by bylo reálné podat hromadné trestné oznámení, protože když ho podám sama, tak škoda nepřesáhne 5000,- a nikdo se tím zabývat nebude. Pokud se vám stalo to samé, tak se ozvěte a podáme trestní oznámení společně. Přece to tak nemůžeme nechat.


Taťána Sitterová

Tel: 722902965

 

Dobrý den.

I já jsem naletěla na firmu Denis Vinček, Karla Pokorného 1285, p.o.box 175, 70800 Ostrava. Poslala jsem mu 680Kč s tím, že mi zajistí práci, plnění obálek, montování propisek atd. Jediné co mi poslal bylo, že si mám podat inzerát stejný jako on. JE TO PODVOD. Ráda bych na něj poslala trestní oznámení. Pokud je více lidí jako já, napište mi na ivanahen@seznam.czDěkuji.

 

Ivana Hendrychová

 

Dobrý den,

jak zde čtu, nejsem jediná, která naletěla DENISI VINČEKOVI. Kdybych měla jeho povahu a žaludek, tak bych si mohla přijít k pěkným penězům. O to víc mne to mrzí, jelikož jsem na mateřské a ráda bych si vydělala nějaké peníze, ale za poctivou práci a ne za PODVOD. Kdybych nebyla ženská, ale chlap tak bych mu uštědřila pár... Já jsem naletěla na kompletaci propisek, bohužel peníze jsem mu poslala a další bych musela v hodnotě dolarů poslat do ameriky. Rozhodně budu kontaktovat jiné dámy a přikláním se k trestnímu oznámení. Pokud se také chcete někdo přidat zde je můj telefon 739 155 214 nebo email gabina.kuba@seznam.cz

 

Gabriela Králová


Dobrý den.

Ráda bych všechny upozornila, že zde mnohokrát jmenovaný Denis Vinček stále nabízí práci domů. Nyní pod firmou Truxa Group Orlová Lutyně. Zaslala jsem mu ofronkovanou obálku a teprve pak se mrkla na uvedené IČO. Lituji i těch 20 kč poštovného, rozhodně ode mne žádné peníze nikdy neuvidí!


Němcová

 

 

Zveřejněný komentář návštěvníka portálu Workline.cz:

 

"Dobrý den,
na internetu jsem odpověděla na inzerát nabízející domácí práce. Paní mi odpověděla, že detaily nabízené práce zašle poštou za ofrankovanou obálku. Za několik dní přišla nabídka od
Denis Vinček, PO BOX 175, Ostrava 8. Na zeleném listu byla nabídka cca 11 druhů různých montáží a navlékání korálků - vše placené týdně v USD + nabídka plnění obálek reklamímy letáky. (viz dokument zde >) Za montáže poplatek 300,- , za zaslání podkladů pro plnění obálek 660,- (v letáku bylo uvedeno doslova - zašleme vstupní materiál). Vybrala jsem si bohužel plnění obálek. Za mých 660,- Kč přišla obálka s jakousi pochybnou dohodou, kde bylo popsáno, jak si mám adresy na obálky hledat. Prý si musím podat inzerát, že nabízím práci domů a případným obětem za ofrankovanou obálku zaslat onen zelený seznam a decentní zmínit, aby zasílali peníze mým směrem.

V příloze jsem Vám zaslala všechny dokumenty, které mi zaslali:

> Ukázka podvodné nabídky práce - plnění obálek - objednávka 

> Dohoda o dodání naplněných nadepsaných a ofrankovaných obálek - podvodná

> Průvodní dopis pro plnění obálek - podvodný

Budu ráda, pokud se z mé chyby poučí jiní a neudělají s tímto "podvodníkem" stejnou chybu."

 

Petra Janoušková

 

 

Reakce portálu Workline.cz


Dobrý den,

děkujeme za vyčerpávající popis a také naskenované dokumenty. Samo o sobě je to dostatečně vypovídající, tentokrát tedy bez dalšího komentáře. Věříme, že mnohým lidem pomohou, aby se vyhnuli podvodníkům.

 

Doporučujeme další stránky o této osobě jménem Denis Vinček:

> http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409231100080814-udalosti-v-regionech-ostrava/ - v 9 minut 10 sekund je vstup poškozené přímo v televizi

> http://www.poradte.cz/volna-diskuze/1774-denis-vincek-domaci-prace.html - zde poškozená vyzývá ostatní, aby ji kontaktovali pro podání hromadné žaloby

> http://nepoctivci.cz/detail?Vincek-Dejte-si-pozor-na-pana-Vincka-nabizi-praci-na-doma-ale-vylaka-od-Vas-penize-a-nic-nenabidne

> http://www.emimino.cz/diskuse/prace-na-doma-zkusenosti-31745/

 

Tato osoba jménem Denis Vinček nám dne 12.1.2011 vyhrožoval a to tímto emailem z emailové adresy: denis.v@email.cz

 

-------------------

"Žádám Vás o odstranění lživých a pomlouvačných přízpěvků a odkazů o naší činnosti. Včetně uveřnění našich smlouv s podpisem a razítkem. Tímto ohrožujete naše legální podnikání a umožňujete možností zkopírování našeho podpisu a razítka k provádění trestné činnosti třetí osoby.  Naše činnost je zcela legální (vyjádření úřadů písemně doložíme) a tudíž nás Vaše články poškozují.
 
Jinak podnikneme právní kroky. Budeme Vás žalovat o náhradu škody. Prosím o odpověď. Berte to jako mimosoudní dohodu.

Denis Vinček
IČO: 73061441"

------------------

 

Pan Vinček nám do dnešního dne bohužel nic nedoložil. Přislíbili jsme mu veřejnou omluvu právě na těchto stránkách, pokud to skutečně věrohodně doloží. Místo toho pouze poškozuje dobré jméno našeho portálu po internetu.

 

Dejte si také pozor na jeho další stránky. Je velice pravděpodobné, že to mohou být podvody, kde nikdo nic nevyhraje a je to jen další past na důvěřivé.
http://www.aukcezakredit.cz - netradiční aukce - skutečně si myslíte, že něco vydražíte?
http://www.kelio.mypage.cz - sms soutěž o peníze - podmínky soutěže jsou popsány tak, že pokud by provozovatel peníze nevyplatil, tak ho nejde nijak postihnout ani výhru vymáhat.
http://www.registrpujcek.mypage.cz - oddlužení, správa dluhů, hypotéky - extrémně nebezpečné. Je možné, že se zde registrujete a následně Vám bude nabízet "práci - viz výše", aby Vás obral i o poslední peníze.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 25

 

Zveřejněný komentář návštěvníka portálu Workline.cz:

 

"Dobrý den.

V Blesku i v regionálním tisku Zdárský deník vychází inzerát na kompletaci propisek nebo plnění obálek. Informace za SMS s adresou na 733 566 995. Poslala jsem SMS přišla odpověď: Fa Denis Vinček, ps 175,  Ostrava 8. Na tuto adresu jsem zaslala ofrankovanou obálku s tím  že mi pošle pracovní smlouvu. Přišla nabídka11 druhů práce - každá jednotlivá nabídka za 300Kč, dvě a více se slevou. Plnění obálek je za 660Kč. Poslala jsem 300Kč na propisky - nepřišla žádná smlouva, ale adresa na Slovensko a poplatek 15 EURO nebo 450Kč. 


Moc jsem tomu inzerátu nedůvěřovala již od začátku a přesto jsem naletěla. Již od začátku jsem trochu počítala, že naletím. Problém je ale v tom, že nemohu sehnat normální práci a tak má člověk tendenci vyzkoušet všechno a to i za cenu 300 Kč. Ty jsem oželela. Rozhodně však nechci, aby naletěli další lidi.

Děkuji"

 

Sylva Penázová

 

Reakce portálu Workline.cz


Dobrý den,

děkujeme za Váš příběh. Bohužel je to další smutný případ. Největší problém z hlediska inzerce je v samotných médiích. Jednoduše inzertní oddělení nemají znalosti, aby byla schopna identifikovat co je a co není podvod. Možná jsou k tomu také lhostejní a řídí se heslem: "Když zákazník platí za inzerci, tak ať si tam napíše, co se mu líbí."  V současné době zákon neukládá provozovateli inzertního média (noviny, časopisy, webové stránky) zajistit pravdivost inzerátu. Pokud by tuto povinnost měl, tak by se tím celá řada problémů odstranila.

 

Tým portálu Workline


 

 

Podvodná nabídka práce z domova 24

 

Zveřejněný komentář návštěvníka portálu Workline.cz:

 

"Dobrý den,

Setkala jsem se s podobným způsobem podvodu, jako je vaše podvodná nabídka číslo 8. Jde o jistého pana Jozefa Heregu. Podmínkou přijetí do rekvalifikačního kurzu je investiční životní pojištění za 1300Kč měsíčně a podpis tzv. vnitřních směrnic (kopii nedostanete a vyhrožuje vysokou pokutou, exekucí...). Slibuje práci do důchodu, prý pro pojišťovnu AXA - tam ale o ničem nevědí a na rekvalifikačním kurzu se nic moc nového nedozvíte. Po uplynutí 3 měsíců vás jednoduše z něčeho obviní, nebo vás jinak naštve, ale hlavně, když přestanete chodit do kanceláře a tím uvolníte místo dalším zájemcům. Pohyboval se v okolí těchto měst - Brno, Jihlava, Teplice. Poslední výskyt je Plzeň. A údajně opět míří jinam.


Tuto tzv. práci nenabízí pouze jako práci doma, ale jako práci v místě bydliště. Slibuje dotované kanceláře, telefony a auta. Smlouvu o spolupráci slibuje po uplynutí 3měsíců, ale nikdo ji nikdy neviděl. Spousta lidí nabízenou pojistku uzavře, protože jim je vysvětleno, že jinak nebudou mít nárok na dotace (několik let již účetnictví nedělám a nejsem si jista, jestli může OSVČ nějaké dotace vůbec vyplácet). Celé se to tváří jako MLM, ale ve skutečnosti je to pyramida. Zájemce hledá hlavně formou doporučení a tak se bohužel i mě stalo, že jsem do tohoto podvodu zapojila i své známé a rodinu. Pan Herega umí tak zmanipulovat druhé lidi, že mu uvěřila i řada vysokoškolsky vzdělaných zájemců o práci.


Pracuji v obchodě i v pojišťovnictví jako OSVČ již 6 let a není to první podvodná firma, se kterou jsem potkala. MLM systém funguje v řadě zemí bez problémů, jen tady si ho někteří lidé vysvětlují po svém a naše zákony jsou v tomto směru bohužel nedokonalé. Vzhledem k blížící se důchodové reformě budou podobní podvodníci zřejmě přibývat. Proto by si lidé měli důkladně ověřovat každou firmu, kde se zajímají o práci.


Setkali jste se s tímto pánem také? My podvedení z Plzeňska podáváme trestní oznámení na policii, do pojišťovny i na ČNB a požadujeme úplné zastavení jeho činnosti, aby už neškodil ani lidem bez práce, ani pojistným zprostředkovatelům, ani pojišťovnám."

 

Antonie Marcellová
mobil : 728496398
email : 
antonie.m@tiscali.cz

 

Reakce portálu Workline.cz


Vážená paní Marcellová,

děkujeme za Vaši odvahu a zaslání vyčerpávajících informací o tomto podvodném jednání. Rádi jej zveřejňujeme v plném znění.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 23

 

Zveřejněný komentář návštěvníka portálu Workline.cz:

 

"Dobrý den,

našla jsem práci z domova u firmy: www.snama.cz. Jejich email je: snama@centrum.cz. Jednalo se o práci výživové poradkyně. Jednala jsem s p. Richardem Vondráškem z Žatce, majitelem firmy. Bylo mi sděleno, že musím uhradit 1560 Kč, za web stránky, které dostanu a za virtuální kancelář. Tuto kancelář dostanu po získání 100 bodů, tzn. po získání 100 klientů. Na začátku jsem si mohla vybrat z 5 pozic, zvolila jsem si výživovou poradkyni. To bylo v dubnu. Jedna z pozic byla i propagátorka. To jsem dělat nechtěla. Ale situace se má ve skutečnosti tak, že máte rozesílat 100 mailů denně. Takže výživovou poradkyni nedělám, napsala jsem do Skypu p. Vondráškovi, jak situaci vidím, ale od té doby se neozval a částku 900 Kč, kterou slíbili vrátit také nemám. Prostě si hraje na mrtvého brouka. Chci varovat všechny, kdo by si s touto firmou chtěli něco začít.

Děkuji za zveřejnění."

 

Olga Albrechtová

 

"Dobrý den,

ráda bych popsala, jak jsem byla podvedena. Sháněla jsem domácí práci a narazila jsem na firmu snama.cz, kde nabízeli různé pozice, přesně jak uvádí paní Albrechtová. Prvním kontaktem byl pan Pavel Havel, ještě mám na něj Skypovou adresu a jím mi bylo sděleno, že musím uhradit 1560 Kč, jinak s nimi nemůžu spolupracovat. Poplatek vysvětloval za pořízení za webové stránky a za virtuální kancelář - obojí nezbytné pro spolupráci. Tehdy mi také sdělil, že v případě ukončení spolupráce mi z poplatku 1560,- bude vráceno 900,- Kč do 14ti dnů od ukončení. Ve velmi krátké době jsem zjistila, že je to podvod a oznámila jsem panu Havlovi, že ukončuji spolupráci s tím, že požaduji vrácení 900,- Kč. Několik týdnů mi neustále sliboval, že peníze zašle na můj účet, pak mne odkázal na pana Vondráška. Žádala jsem je oba, oba dodnes vůbec nereagovali.

Za sebe mohu říci, že je to pouze podvodný MLM, mne okradli a jak jsem z webu Workline zjistila, tak nejsem jediná. Já mám na úhradu částky 1560,- Kč doklad a ve Skype spoustu mailů, kterými jsem kontaktovala pana Havla a pana
Richarda Vondráška a žádala jsem je o vrácení deklarované částky.

Děkuji za zveřejnění"

 

S. Bokvajová

 

 

Reakce portálu Workline.cz


Dobrý den,

vzhledem k tomu, že nejste první člověk, který na jednání tohoto webu a pana Vondráška reagoval v podobném duchu, tak zveřejňujeme Váš komentář v plném znění.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 22

 

Dotaz návštěvníka:

 

"Dobrý den,

našla jsem na internetu webové stránky, které nabízejí práci doma: http://www.easy.prace-na-doma.com/index.php. Je tam uvedeno IČO, ale nevím jestli to má stejný původ, jako třeba Informservis nebo jestli to opravdu funguje.

Děkuji"

 

 

Reakce portálu Workline.cz


Dobrý den,

prošli jsme si Váš odkaz a bohužel se opět jedná o podvod. Web vydělává na PPC reklamě (inzeráty okolo) a dále na podvodných platbách za SMSky. Za 99 Kč byste nedostala nic přínosného, pouze katalog podvodných nabídek práce a MLM prací.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 21

 

Dobrý den,

před 14 dny jsem našla inzerát na kompletaci a montáž dětských aut 50Kč/ks. Stačí poslat sms s adresou na tel: 728 845 679. Na všechny otázky, které jsem měla, mi bylo odpovězeno. Pak mi pan Ivo Pech(Dech) z Měšic u Prahy poslal sms, že obálka s dohodou o vykonané práci mi pošle za poplatek 600Kč. Souhlasila jsem. Obálka mi přišla třetí den, vše jsem vyplnila a poslala na jednatele firmy:

M.G.P GROUP
VIKTOR PINKRLÍN
GENERÁLA SAVČENKA 1920/44
750 08 PŘEROV
TEL: 723 610 761


Bohužel za pár dní se odeslaný dopis vrátil s tím, že adresa neexistuje a pán, který mi odpovídal na všechny sms už neodpověděl ani nezvedal telefon. Vždycky mi to vymáčkl. Tak jsem zkusila najít ten inzerát, ale už byl smazaný. Myslela jsem, že se mi toto nikdy stát nemůže, ale realita je jiná. Zkusila jsem panu Ivo Pechovi(nebo Dechovi - jméno na obálce je nečitelné) napsat, že bych chtěla vrátit své peníze, ale bohužel, už je asi neuvidím.

V dopise stálo:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------
Vážený pane, Vážená paní

NABÍZÍME TYTO DOMÁCÍ PRÁCE:
Třídění a balení poštovních známek: cena za 1 balení (počet kusů 30), 25Kč
Kompletace a montáž dětských aut kus - 50Kč
Skládání kalendářů podle měsíců a balení do krabic po 50 ks - cena za kus: 50Kč

Jsou to jednoduché práce, ale 2-4 hodiny denně stačí. Při dodání materiálu obdržíte i návod na kompletaci a předvedou Vám postup pro kompletaci. Firma, pro kterou budete tyto práce vykonávat, Vám na Vaši adresu, kterou jste udali, bude zdarma přivážet a odvážet materiál. Předtím, než Vám materiál dopravíme, Vás budeme telefonicky kontaktovat, abychom si upřesnili potřebné údaje. Výplatu dostanete od firmy vždy při předání hotové domácí práce. Pokud se Vám firma do 30-ti dnů neozve, je možné, že dočasně není práce, ale ihned při obnovení dodávek Vám práci přivezeme.

Pokud jste se rozhodli tuto nabídku využít, vyplňte níže uvedený formulář a odešlete jej na adresu:
Jednatel firmy:
M.G.P GROUP
VIKTOR PINKRLÍN
GENERÁLA SAVČENKA 1920/44
750 08 PŘEROV
TELEFON: 723 610 761

DOHODA O VYKONANÉ PRÁCI
JMÉNO A PŘÍJMENÍ:

ADRESA:

MNOŽSTVÍ OBJEDNANÉ D.P. (minimum je 100ks na týden)
CENA ZA KUS:
Kalendáře - 50 kč
1 balení poštovních známek - 25Kč
Dětské auta kus 50 kč
PODPIS:

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Děkuji za zveřejnění a upozornění na toto jednání také další lidi.

H. V.

 

 

Reakce portálu Workline.cz

 

Dobrý den,

děkujeme za upozornění na podvodníky. Podobně jako píšeme v níže uvedených případech se opět jedná o podvod. Opakujeme, že NIKDY po vás ŽÁDNÝ zaměstnavatel nebude chtít dopředu peníze! To je nejdůležitější pravidlo. Každý poctivý zaměstnavatel pracovníky hledá a za jejich práci jim platí. Pro inspiraci, jak se bránit se můžete podívat například na tento článek: Jak na reklamace, stížnosti a podvody

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 20


"Dobrý den taky jsem hledala práci na doma spíše na přivýdělek. Odpověděla jsem na jeden inzerát a přišlo mi toto sdělení. Peníze jsem jim poslala a je to podvod. Sice se jedná jen o 50Kč. A takhle oni vydělávají na důvěřivosti lidí, kteří si t y peníze musí opravdu vydřít !!!

Děkuji"

Petra G.

 

 

Dobrý den,
Hledáme velmi spolehlivé lidi, kteří chtějí pracovat v oblasti reklamy a chtějí si tak zařídit standardní příjem. Jak už jistě víte, jedná se pouze o domácí práci. Jedná se o rozšiřování informací o jednom z nejslavnějších fotbalových klubů současnosti. A jelikož je známé, že sport vládne světem, je tento nápad dílem slavného fotbalového klubu Manchesteru United, který se rozhodl touto cestou získat na svou stranu co největší počet fotbalových příznivců. Tento projekt tak běží téměř po celém světě. Vaším úkolem by bylo skládání a balení letáků s informacemi o tomto fotbalovém klubu do nadepsaných obálek, které obdržíte spolu s adresami. Cílem projektu je také propagace oficiální internetové stránky jednoho z nejbohatších fotbalových klubů světa. Stručně řečeno, o fotbale či sportu nemusíte vůbec nic vědět, neboť Vaším prostým úkolem by bylo jen rozesílání letáků s informacemi o fotbalovém klubu, který se po celém světě snaží získat více podpory.
Letáky jsou rozesílány jen po České republice a náklady spojené s rozesíláním (známky, atd.) neplatíte!
Nabízíme Vám:
- Velmi výhodné platové podmínky cca 0-4000 Kč týdně (zasílány poštou) (2000kč/ cca 50 obálek)

- Rekvalifikace není nutná
- Peníze získáváte podle počtu odeslaných obálek
- Možnost volby mezi prací dlouhodobou, s přestávkami, ale i pouze brigádně to záleží jen na Vás

- Z naší strany není kladen důraz na Váš věk ani vzdělání

- Garantujeme navrácení poplatku v případě, že pracovní místa budou již obsazena

- Je zachována Vaše samostatnost

- Kolik odešlete letáků, záleží jen na Vás. Limit není určen
- Začít a skončit s touto prací můžete kdykoli

- Práce je vhodná pro každého, zvládne to opravdu každý!
Pokud ještě trvá Váš zájem,odpovězte prosím nejdéle do 7 dnů na níže uvedenou adresu, jinak Vám nemůžeme garantovat, že budou ještě volná pracovní místa.
Michal Pytlík


Vaše odpověď musí obsahovat (není třeba zasílat dopisy doporučeně):
- vyplněný kupon nalézající se níže (pokud není možnost tisku, stačí přepsat v ruce).

- do Vaší vyplněné obálky vložíte novou obálku s nadepsanou Vaší adresou a s nalepenou známkou, aby jsme Vám mohli poslat průvodní informace a počáteční materiál k zahájení činnosti. Jinak na Vaší žádost nebudeme reagovat.

- Pošlete 50Kč* v obálce

- NEJLÉPE PAPÍROVOU, pokud pošlete kovovou budete tímto platit více za známku.
(Je nám velmi líto, že po Vás musíme tento poplatek chtít, ale je to jediné, co musíte do této práce vložit, potom již nic neplatíte. I já tímto poplatkem začínal. Nebojte se, vrátí se Vám to)
*50Kč je jen administrativní poplatek na pokrytí tisku, práce a nákladů na placenou inzerci ve všech mediálních rubrikách u nás a záloha za potřebný materiál. A také z důvodu, že si budeme jisti, že budete tuto práci vykonávat. Máme s tím špatné zkušenosti,že jsme poslali materiál a lidé tuto práci nevykonávali. Po obdržení Vaší odpovědi Vám budou zaslány (do 7 pracovních dnů) průvodní informace a materiál pro okamžité zahájení činnosti.
NEJEDNÁ SE O ŽÁDNÝ PODVOD.

--------------------------------------------------Zde odstřihněte
Ano,souhlasím s výše uvedenými podmínkami a mám zájem o vykonávání této domácí práce

Jméno…………………………………..

Příjmení…………………………………
Věk……………………………………

Email…………………………………….
Adresa…………………………………
PSČ……………………………………..

PODPIS………………….................
.....
-------------------------------
--------------------Zde odstřihněte

 

 

Reakce portálu Workline.cz


K tomu není co dodat. Typický příklad podvodu. Každá firma, která potřebuje rozeslat tisíce dopisů si najme brigádníka, který tuto práci vykoná a nepotřebuje si dopisovat s pracovníky z celé ČR a zbytečně tak zvyšovat náklady.

 

Tým portálu Workline

 

 


Podvodná nabídka práce z domova 19

 

Email provozovali webu chytraprace.cz:

 

Dobrý den,
byli jsme dnes upozornění na chování vašeho webu, který zneužívá nevědomosti a nezkušenosti lidí. Velice silně Vám doporučujeme vaše stránky chytraprace.cz uzavřít a věnovat se jiné - skutečně smysluplné činnosti než pouhému vyhledávání lidí a zneužívání jejich důvěry! V případě, že v této činnosti budete i nadále pokračovat, tak informace o Vás zveřejníme v rubrice Podvodné a podezřelé práce z domova:
www.workline.cz/Nabidky/Podvodne-prace-z-domova.aspx

 

Odpověď z webu chytraprace.cz: chytraprace@email.cz

 

Dobrý den,
děkuji za upozornění. Všem, kteří se zaregistrovali a požádají o vrácení poplatku vyhovím.

 

Reakce portálu Workline.cz


Je patrné, že uvedené osobě je naprosto jedno, jakým způsobem se chová vůči ostatním lidem a vůbec ji není hloupé je okrádat. Všem poškozeným doporučujeme se přihlásit o navrácení peněz.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 18

 

Dotaz:


"Dobrý den, při hledání brigády jsem narazila na inzerát nabízející práci z domova. Jedná se o kompletování obálek a lepení velikonočních přáníček. Jde o stránky www.chytraprace.cz. Zajímalo by mě jestli je to seriózní nebo jde o podvod. Děkuji"
O. K.

 

Odpověď:

Dobrý den, na základě vašeho dotazu jsme provedli cvičnou registraci nabídky práce. Na email nám přišlo níže uvedené sdělení. Podle našich zkušeností se jedná o další nebezpečnou nabídku práce z domova a rozhodně doporučujeme se ji vyhnout. Opět je to pouze způsob, jak z lidí získat peníze. Už jen text: Pracovní místo vám bylo zarezervováno. Žádný normální podnikatel nebo vedoucí nedá nikomu práci bez toho, aniž by o něm cokoliv věděl. Níže si můžete prohlédnout automatickou registraci, která dorazila na náš email. Dejte si proto na informservis i paní Danu Ponczovou pozor.

 

Tým portálu Workline

 

-----------------------------------------------

 

Vážený zákazníku, děkujeme za Vaši objednávku. Pracovní místo na vybrané pozice vám bylo zarezervováno. Nyní je potřeba vaši objednávku číslo 2010012012 potvrdit.

POKYNY K POTVRZENÍ TÉTO OBJEDNÁVKY
Do poštovní obálky vložte následující:
-poštovní známku v hodnotě 10Kč (na odeslání dopisu s instrukcemi)
-vytisknutý, nebo opsaný kupón pro potvrzení registrace (nalezneto ho níže)
-vratnou zálohu (výše vratné zálohy je uvedena níže v políčku "Do obálky vložte celkem:") Vkládejte pouze papírové bankovky. Děkujeme.

POSÍLEJTE NA ADRESU:
Ponczová Dana, P.O.BOX 87, Ostrava 1, 702 00

KUPÓN PRO POTVRZENÍ REGISTRACE:
---------------------------zde odstřihněte-------------------

--------
2010012012 - Startovní balíček pro práci: Kompletace obálek - s unikátním kódem
Volná prac. místa garantujeme do:  15.2.2010
Počet pracovníků: 1
Záloha za pracovníka: 100,00 Kč
Záloha za tuto práci celkem: 100,00 Kč

Způsob platby: Hotově do obálky (+ 0,00Kč): 0,00 Kč
Způsob dopravy: balík a dopis s instrukcemi (+ 0,00Kč): 0,00 Kč


DO OBÁLKY VLOŽTE CELKEM:: 100,00 Kč
Údaje pro doručení
Petr Novák
Jubilejní 8
74231, Starý Jičín
Czech Republic
E-mail (@): info@idealine.cz

 Kód=   Podpis:
---------------------------zde odstřihněte-------------------
--------

S pozdravem,
tým portálu
www.chytraprace.cz

 

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 17

 

Dobrý den,

obdržel jsem nabídku od pí. Nesvačilové Z., Na Pankráci 67, Praha 4. Jedná se o plnění obálek, kde se platí za tzv. startovací balíček 250Kč - náklady na inzerci, kopírování, nákup obálek, poštovních známek. Inzeruje, že za každou naplněnou obálku obdržím 30Kč (maximum obálek je 100ks/ týden). Jako důvod, proč je toto možné uvádí, že firmy rozesílající zásilky chtějí rozšiřovat obchody, avšak nechtějí přijímat další lidi, na které by museli dohlížet, platit za ně, což by jim ještě přidalo další papírování. Proto je prý jednodušší ustanovit systém založený na externích spolupracovnících. Celý tento systém se nazývá "Program pro odesílatele domovních zásilek". Vím, že je na internetu spousta podvodníků a toto se mi zdá jako podvodné jednání.. Ale stejně kdesi v hloubi stále hlodá červíček co kdyby....

 

Jan P.

 

Odpověď:

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o podvodnou nabídku. Jak však píšete, může se jednat i o regulérní činnost. Na základě našich zkušeností tomu však nevěříme. Odměna 30 Kč za naplnění obálky je naprostý nesmysl. Jedná se o práci cca na 2-3 minuty, což by znamenalo, že hodinová sazba by byla cca 500 Kč a to za podobný typ práce rozhodně není možné. Doporučujeme rozhodně se této nabídce vyhnout.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodné nabídky práce z domova 16

Komentář návštěvníka portálu Workline

"Dobrý den,

píšu Vám, protože jsem bohužel naletěla. Jedná se o fiktivní nabídku kompletace propisek a obálek. Je to na jméno Kubínová Vlaďka, dokonce mám i adresu, ale to je mi momentálně k ničemu. Bude po vás chtít zálohu 500,- na později zaslané zboží. Nejdříve komunikuje zdvořile, po zaslání peněz však vše skončí. Nenechte se ošálit jako já!"


Silvie F.

 

 

 

Podezřelé nabídky práce z domova 15

Komentář návštěvníka portálu Workline

"Dobrý den,

hledám práci a narazila jsem na tento web: objednavka-in-centre.webnode.cz/ Zdá se mi však velice podezřelý. Děkuji."

 

Odpověď:

Dobrý den,

Ano, máte pravdu. Jedná se o pouhé lákadlo na nezkušené lidi a tedy s největší pravděpodobností o podvod. Nabízené práce jsou naprosto nesmyslné. Rozhodně doporučujeme se tomuto webu vyhnout.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 14

Otázka:

"Dobrý den, našla jsem tuto stránku na internetu www.informservis.cz.  A chtějí poplatky za práci např.: naplňování a odesílání obálek za 580Kč. Je to podvod? Děkuji"

 

 

Komentář návštěvníka portálu Workline

Dobrý den,

zde je moje zkušenost s firmou Informservis - Karel Malec.


V měsíčníku Rozhledy jsem v rubrice Nabídka práce našla inzerát na domácí práci i s telefonním kontaktem . Zavolal jsem na tento kontakt a p. Potůčkovou mi bylo sděleno, že se jedná o skládání a rozesílání letáků. Následně mi na email  byl zaslán leták Informservis s tím, ať zašlu příslušný obnos na účet p. Malce a budou mi dodány materiály k práci. Toto jsem učinila hned tentýž den a na účet 696953001/5500 jsem zaslala 490,- Kč s číslem vybrané práce 14. Během týdne mi došla obálka velikosti A5 ve které bylo 20 ks těchto letáků a nějaké bonusové poukázky na odběr letáků zdarma, pokud budu mít dobré výsledky. Po přečtení návodu, jak mám pracovat jsem myslela, že se rozčílím. Práce spočívala v tom, že já si dám inzerát do novin nebo na internet a případným zájemcům budu také zasílat tyto info letáky a z peněz, které p. Malec obdrží dostanu provizi, čím víc dušiček, tím víc peněz. To je podle mě klasická pyramida nebo letadlo.

 

Ihned jsme kontaktovali p. Kadlece. Ten po několika nepříjemných emailech nakonec peníze vrátil na náš účet.

 

Návštěvnice portálu Workline.cz

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 13

Komentář návštěvníka portálu Workline

"Dobrý den,

na internetové adrese www.finpos.estranky.cz je nabídka zaslání katalogu s prací na doma, pošlete pouze známku. Katalog si tedy představuji jinak. Přišel mi jeden nakřivo okopírovaný cár papíru, kde jsou vypsány různé nabídky činností na doma. Za poplatek cca 80 Kč - 200 Kč ( za každou jednotlivou nabídku) Vám zašlou domů podklady k Vámi vybrané činnosti. Adresa je Miroslav Korotvička, Teplice, IČO 46795456.


Podle mě se jedná o podvod a jsem ráda, že mě to stálo pouze 10 Kč za známku."

 

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Vaše zkušenost přesně popisuje obvyklý proces u podvodné nabídky práce z domova. Jsme rádi, že jste nás na to upozornila. Věříme, že to pomůže ostatním lidem se této nabídce vyhnout.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 12

Komentář návštěvníka portálu Workline

"Dobrý den,

právě jsem si přečetla inzerát na práce doma. Jedná se o přepisování textu X-factor. Chtějí, ale poplatek 100 Kč administrativní poplatek. Nemají žádné sídlo ani IČO. Pouze uvádí vedení skupiny: Irena Ďaďová - koordinátor, Tomáš Prokop - právní analytik, Jana Loukotová - obsluha komunikace.


Také jsem našla na internetu tento text:

Chcete pracovat doma ? Hledáme velmi spolehlivé lidi, kteří si chtějí zařídit standardní příjem. Nabízíme domácí práce v oblasti administrativy. Příležitost pro všechny věkové kategorie. Jedná se o rozšiřování informací o soutěži X-factor. Výhodné platové podmínky 2000-4000 týdně. Záleží jen na Vás, kolik budete chtít práci věnovat času.

 

 

Po kontaktování jsem měla odeslat tuto zprávu:

 

Závazně objednávám domácí práci X – Factor a do obálky přikládám:

 

  • tuto čitelně vyplněnou závaznou odpověď (vytiskněte a vyplňte nebo údaje vyplňte na čistý papír nemáte-li tiskárnu)
  • administrativní poplatek ve výši 100 korun – pokud možno papírové bankovky (poplatek slouží k pokrytí nákladů, ty představují materiál k zahájení domácí práce, který Vám zašleme včetně právní doložky a potom skutečnost, že o práci máte zájem – stává se, že o materiál jež posíláme dotyčnému uchazeči o práci nejeví zájem), tento administrativní poplatek je jediná investice do Vaší nové domácí práce


Obálku zasílám na adresu: Irena Ďaďová, Hřbitovní 3, Libčice nad Vltavou, 252 66
Na obálku uvádím svoji zpáteční adresu, zásilku zašlete jako obyčejný dopis za 10 Kč.
"

 

Odpověď:

Dobrý den, 

výše uvedené texty splňují určité znaky podvodných nabídek práce. Požadavek na přepisování textu v době tiskáren je naprosto nesmyslný. Taktéž jakékoliv požadavky na administrativní poplatky. Každý seriózní zaměstnavatel vám práci poskytne, nikoli že po vás bude vyžadovat jakékoliv platby. Doporučujeme proto se těmto nabídkám práce doma rozhodně vyhnout.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 11

Otázka:

"Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli neni podvod tato adresa http://www.creativemails.biz.

Děkuji"

 

Odpověď:

Dobrý den, 

po pečlivém přečtení vám doporučujeme si s touto službou CreativeMails.biz rozhodně nic nezačínat. Podle popisu to vypadá, že nabízí rozesílání svých obchodních nabídek na lidi, kteří se registrují. Za tuto službu pak platí firmy. Motivaci k registraci vytváří tím, že každému registrovanému "dají" 50 USD a za každého dalšího získáného člověka tak dostanete na své konto další peníze. Problém je ovšem v tom, že vyplacení peněz slibují, až vaše konto dosáhne výše 30 000 USD. Tato suma je naprosto nereálná a tedy i jakákoliv snaha o výdělek je naprosto zbytečná. Navíc vám dávají možnost si za peníze koupit jakési speciální členství, což může ukazovat na nelegální podvod ve stylu tzv. pyramidy nebo ledadla.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 10

Otázka:

Registroval jsem se na stránce: www.cinnostdoma.cz/janaschott a obdržel jsem tuto odpověď na email:

Dobrý den,

na základě Vaší internetové objednávky Vám zasíláme přesné
instrukce pro platbu a současně gratulujeme k Vašemu
rozhodnutí si objednat náš
Rozhodovací balíček.

Údaje pro platbu:

Číslo účtu: 221823318 / 0300
Majitel účtu: Business Support s.r.o.
Veveří 102, Brno, 616 00
Částka: 450,- Kč
Konstantní symbol: 0558
Variabilní symbol: 608703791
Specifický symbol: 200928623
Splatnost: 05.07.2009

Platbu lze provést uhrazením na pokladně kterékoli pobočky
ČSOB vkladem na účet, bankovním převodem z Vašeho účtu nebo
poštovní poukázkou typu A na jakékoli poště.

Po uhrazení této platby Vám bude doporučeně zaslán
Rozhodovací balíček, který podle našich zkušeností obdržíte
do 5-ti dnů od data, kdy se platba objeví na našem účtu.
Na Rozhodovací balíček (395,- Kč) poskytujeme 14-ti denní
záruku vrácení peněz pro případ, že byste se rozhodli
na projektu nepodílet.

Po obdržení balíčku si jej důkladně prostudujte v pořadí
video/CD a potom manuál a po té mně neprodleně kontaktujte,
abychom mohli naplánovat další kroky či vyjasnit případné
nejasnosti.

Jste na začátku skvělé příležitosti. Na další kontakt se těší

Jana S.
e-mail: janada2000@seznam.cz
www.cinnostdoma.cz/janaschott

 

Odpověď:

Jedná se o stejný případ, jako v případě podezřelé nabídky práce z domova 1 (viz níže) pouze s tím rozdílem, že firma Business Support s.r.o. vznikla přibližně před rokem. Majitelé Petr Ševela a Petra Ševelová se pravděpodobně snaží zakrýt své "podivné" podnikatelské aktivity novou firmou. Podle některých komentářů, která k nám dorazily, se jedná o nábor firmy Herbalife, což je MLM - multilevelmarketing.

 

Pokud nechcete prodávat Herbalife nebo dělat MLM, tak je to pro vás naprosto zbytečné a potkalo by vás velké zklamání. Pro úplnost si ale můžete přečíst názor člověka, který pro Herbalife pracuje a je spokojený zde: www.stansepodnikatelem.cz/podvodNeboNe.html

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 9

Otázka:

"Dobrý den,
narazila jsem na tyto stránky:
eurokredit.webnode.cz. Prosím Vás o radu co je za firmu?
Děkuji"

Odpověď:

Webové stránky nabízí možnost půjčky a při doporučení dalších lidí také možnost výdělku. Na první pohled to vypadá jako nový MLM systém pro získávání zákazníků. Na druhý pohled je zde řada faktických zádrhelů.

 

Člověk, který tuto nabídku poskytuje není firma. Jedná se o fyzickou osobu bez jakýchkoliv kontaktních údajů. Dále samotný návod na registraci je naprosto nepřípustný. Vyplňovat něco v německém jazyce jen tak, aniž byste tam měla kompletní český překlad rozhodně nedoporučuji. Stránky navíc svým obsahem působí velice neseriozně (například nedodržují licenční podmínky na software, který zde mají volně ke stažení pro komerční využití). Podobně autor píše, že Vám budou domů zaslány formuláře, které máte podepsat. Opět stejný problém. Rozhodně nepodepisovat nic, čemu nerozumíte. Klidně by se mohlo jednat o směnku a vy byste to ani nezjistila. Jen by vám za několik let někdo přišel zabavit celý váš majetek. A to jsem několik dalších věcí vynechal.

 

Doporučujeme tedy rozhodně nic neobjednávat!

Tým portálu Workline

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 8

Komentář návštěvníka portálu Workline

"Dávejte si prosím pozor na společnost FREEHOUM. Je to vše založené na pojistce 18000 Kč ročně. Smlouva se uzavírá na 2 roky a jestliže se společností rozvážete tzv. "pracovní poměr", musíte vrátit 36000 Kč (oni ji prý za vás na ty 2 roky zaplatí) a také musíte vrátit veškeré provize firmy za tzv. "práci". Ta spočívá v tom, že si zadáte inzerát ve znění: "Práce z domova, konsolidace půjček, půjčky bez prokazování příjmů." Následně se vám ozve člověk, který potřebuje půjčku a vy byste z něj měli "vytáhnout" peníze. Pozvete jej proto ke ,,včelí královně p.Čermákové" a ta mu poví: ,,My nabízíme výdělek a proto nepotřebujete půjčku, můžete si u nás vydělat!" Ani smlouvu jsem si nemohla vzít domů k pročtení, už to je podezřelé. Lidičky, hlavně se nenechte napálit!."

 

 

 

Podvodná nabídka práce z domova 7

Komentář návštěvníka portálu Workline

"Dobrý den,

chtěla bych upozornit na propagování reklamy na Manchester United. Zašlete jim poplatek 50-100Kč a další obálku se známkou. Oni vám pak odpoví, že si máte dávat inzeráty jako oni a že váš výdělek spočívá v tom, že se lidé nechají nachytat a budou vám posílat poplatek. Příjde mi to opravdu hnusné, protože lidé, kteří tu práci opravdu potřebují a pošlou třeba jedny z posledních peněz, musí být velice rozhořčeni. Chci na to upozornit, aby už takto nevydělávali a ostatní důvěřivci jako já se nenechali napálit. Podobné je to i s propagací www.Mydigest.net, u tohoto podvodu zas neposíláte obálku a známku navíc, ale pošlou vám to již přímo v emailu.

Moc děkuji za šíření této informace."

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 6

Otázka:

"Dobrý den,
našla jsem na internetu tyto stránky:
www.finpos.webnode.cz/produkty
Nabízejí zaslání informací o domácích pracech za 200,- kč. Podle toho, co jsem si přečetla na těchto stránkách, předpokládám, že je to podvod. Můžete mi to potvrdit či vyvrátit?"

 

Odpověď:

Ano, pravděpodobně se jedná o podvod. Raději se této nabídce vyhněte. Další informace viz odpovědi níže...

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 5

Otázka:

"Dobrý den,
prosím o radu. Přes
www.tipservis.cz jsem našla nabídku na domácí práci, jedná se o zasílání reklamních letáků u firmy Bussy Standard. Pán, na kterého jsem prostřednictvím tipservisu dostala tel.číslo, mi poslal informační dopis a já mu ho měla obratem poslat zpět. Zde mělo být uvedeno mé jméno, adresa, datum narození, můj podpis a 100Kč poplatek. Dopis jsem odeslala a čekám na odpověď. Měla by mi už asi dorazit práce domů. Prosím NEJEDNÁ SE O PODVOD? Nerada bych ztrácela čas rozesíláním letáků a nedostala zaplaceno. Pán mi v sms napsal, že si můžu být jistá, že se o podvod opravdu nejedná, ale je nutná, abych si pořádně přečetla info které mi ještě zašle. To mě samozřejmě zaskočilo. Můžete mi prosím napsat, o co by se mohlo jednat? Prosím o radu."

 

Odpověď:

Poplatky za zprostředkování práce od uchazeče o práci jsou v ČR podle zákona zakázany. Pokud Vám někdo nabízí práci za úplatu, tak tento zákon jednoznačně porušuje. Osobně neznáme jediného skutečného zaměstnavatele, který by vyžadoval poplatky za to, že vás zaměstná. Další nezbytnou podmínkou je vlastní IČ a živnostenské oprávnění. Bohužel ani to však není zárukou poctivosti. Podobně to je i s firmou Bussy Standard, jenž v ČR neexistuje. Podle našich zkušeností se jedná o podvod. Doporučujeme vám na to raději zapomenout a rozhodně již neposílat žádné další peníze.

 

Server www.tipservis.cz, kde jste nabídku našla, je pouze běžný inzertní server a s téměř 100% pravděpodobností nemá s podobnými podvody nic společného.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 4

Otázka číslo 1:

"Dobrý den,
je možné, když tato společnost nabízí práci již od roku 1995, aby se jednalo o podvod ? Jedná se o stránky: 
www.in-centre.info. Mají dokonce i vlastní IČ a provozovatel se jmenuje Pavel Tůma."

 

Komentář podvedené:

 

"Dobrý den,

jak čtu na vašich stránkách - portálu Workline.cz, nejsem první a asi ani poslední, kdo "naletěl" při výběru domácích prací na internetu. I já jsem kontaktovala společnost pana Tůmy na www.in-centre.info. Zde je má historie korespondence. Nestačila jsem se divit, doslova mě dostala skoro závěrečná věta v odpovědi pana Tůmy. Varuji tímto všechny ostatní.

 

Dobrý den pane Tůmo,
jmenuji se Petra Jandová a potřebovala bych se zeptat na mnou objednanou nabídku práce. Přes pana Cardu, který inzeruje tyto nabídky práce, jsem si objednala bulletin v srpnu 2010. Od něj jsem dostala následně tento bulletin, kde je 62 nabídek práce. Vybrala jsem si 2 nabídky - číslo 10 a číslo 41. Objednávkový kupón (č. 29163) i s platbou ( 340,- Kč- převodem z účtu) jsem zaslala na Vaši adresu. Od Vás se mi dostala opět nabídka pracovních příležitostí, kde je na tyto práce uvedená společnost Agentúra Fox - Slovensko. Za každou výše uvedenou nabídku, kterou jsem si vybrala po mě chtěli opět peníze ve výši 250 a 400,- Kč. To jsem zaplatila a objednávku jim zaslala, v domnění, že mi již zašlou přímo pracovní smlouvu, popř. vzorek práce a již začnu pracovat. Po 14 dnech jsem bohužel obdržela pouze opětovnou stejnou nabídku práce a žádost o dalších 250 a 400 Kč. Zdá se mi to neseriózní, vzhledem k tomu, že chci pracovat, a ne stále platit a platit a práce nikde!
Nezlobte se, ale požaduji práci, kterou jste inzeroval. Prosím o urgentní vyřízení této mé "stížnosti". Buď mi bude poslána již přímo práce - s pracovní smlouvou abych mohla již začít pracovat, ( protože si myslím, že jsem již zaplatila vše co mělo být uhrazeno, dostatečně), nebo žádám o navrácení peněz. Od všech plateb mám doklady. Pokud tedy toto bude splněno, je vše v pořádku. Bohužel pokud ne, budu nucena podniknout jiné kroky, tedy podám stížnost na policii ČR. Takto si nepředstavuji seriózní jednání. Lidé chtějí práci a přivídělek a ne z nich "tahat" peníze. Asi sřejmě za toto nemůžete konkrétně Vy, ale o to více Vás prosím o projednání tohoto případu.
Předem děkuji za Váš čás a kladné vyřízení mé žádosti.
S pozdravem

Petra Jandová


Odpověď pana Tůmy byla:

Dobrý den,
byly Vám zaslány přes Českou poštu objednané inzertní nabídky č. 10 a 41. Jak je jasně patrné z bulletinu a z našich webových stránek, objednala a obdržela jste následující:
Nabídka č. 10 - PSANÍ DOPISŮ NA POČÍTAČI NEBO NA PSACÍM STROJI Zasíláme bližší informace a adresu, kde si můžete objednat kompletní podklady a kontakt na uvedenou firmu, která tuto práci nabízí.
Nabídka č. 41 - VÝROBA SKLENĚNÝCH KORÁLKOVÝCH NÁUŠNIC Zasíláme bližší informace a adresu, kde lze objednat potřebné kontakty na firmu, která dodává materiál k práci a odebírá zpět k proplacení hotové výrobky + registrační formulář včetně překladu.
Přesně to Vám bylo námi zasláno. Z naší strany bylo vše dodrženo a splněno v souladu s údaji uvedenými v bulletinu a na našich webových stránkách. Zasláním objednaných podkladů k vybraným inzertním nabídkám Vám byla služba naší firmou za danou cenu poskytnuta. Uvedené inzertní nabídky jsou v současné době v platnosti a funkční, není proto žádný důvod k reklamaci ani k vracení platby - viz také obchodní a dodací podmínky uvedené na osmé straně bulletinu nebo na webových stránkách.
Na osmé straně bulletinu i na našich webových stránkách máte napsáno následující:
Pokud v textu nabídek není uvedeno jinak, nabízené služby nebo produkty inzerujícími subjekty nemusí být poskytovány zdarma a jedná se o samostatně výdělečné činnosti. Uváděná čísla nabídek (jsou označeny na webových stránkách, v brožuře, nebo jsou vypsány na osmé straně bulletinu) jsou zasílány ve slovenském jazyce. S dalšími dotazy ohledně uvedených nabídek se laskavě obracejte pouze na inzerující slovenskou firmu - viz kontakty, které Vám byly zaslány (kontakty máte také v příloze pdf).
V případě realizace Vašich nesmyslných výhružek na Vás podáme ve spolupráci s právníkem na Policii trestní oznámení pro pomluvu, pro křivé obvinění, případně pro další trestné činy, kterých se vůči mé firmě dopustíte.

S pozdravem

P. Tůma "

 

Komentář portálu Workline.cz:

V tomto případě se jedná o extrémně nebezpečný případ. Jak správně píšete - dokonce má i vlastní IČ, což ho opravňuje k nákupu a prodeji. Nabízený katalog je však pouze velký podvod. Pavel Tůma vám katalog určitě zašle. Jeho informační hodnota a aktuálnost nabídek však bude nulová! Už jen samotný prodej nabídek práce je nesmysl. Na trhu práce obecně probíhá nábor pracovníků velice rychle a nelze tedy v současné době provádět sběr a aktualizaci nabídek práce takovým způsobem. Každá firma, která se rozhodne přijmout nového pracovníka ho chce získat co nejdříve a nebude čekat řadu měsíců až jej najde prostřednictvím katalogu.

 

Pavel Tůma navíc zastrašuje lidi policíí a žalobou na pomluvu. Upřímně řečeno bychom se s ním velice rádi u soudu sešli a vyslechli si jeho námitky o pomluvě a křivém obvinění. Pavel Tůma a jemu podobní lidé patří do vězení, aby měli čas přemýšlet nad svým jednáním.

 

Pavel Tůma tak zneužívá dobroty lidí. Bylo by zajímavé se zeptat, kde tyto "nabídky poctivé práce z domova" získává. Celé jeho webové stránky jsou pouze velký katalog odkazů na affiliates programy jiných webů. Všechny odkazy na webu jsou totiž placené reklamy a při kliknutí na ně vydělává peníze. Na webové stránce dále není žádný přímý kontakt - tedy telefon nebo email. Ano, je tam kontaktní formulář a fax. To je ovšem nedostatečné. Každý podnikatel má ze zákona povinnost uvádět údaje umožňující jeho identifikaci a firemní kontakt.

 

V České republice není jediný legální pracovní server nebo personální agentura, která zasílá katalogy s nabídkami práce a ještě si za to nechá platit! Aktuální nabídky totiž vždy najdete na jejich webových stránkách nebo v bezplatném letáku!

 

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 3

Otázka:

"Našla jsem na Internetu stránku s nabídkou práce z domova. Zaregistroval jsem se a přišel mi email. Můžete mi prosím říct, jestli je tato nabídka skutečná?"

 

  • rozbalení/sbalení položkyCelé znění manipulativního emailu naleznete zde

Odpověď:

Jedná se o velice kvalitní email, jenž má jediný cíl - vzbudit zájem příjemce a vylákat z něj peníze. Za tento text by se rozhodně nemusela styděl leckterá profesionální marketingová agentura. Nejlépe uděláte, když na podobný email odpovíte, že s podobnými podvodníky nebudete jednat a při každé příležitosti na ně jmenovitě upozorníte. Pouze tímto druhem přístupu je totiž můžeme společně vytěsnit z Internetu. V opačném případě budou hledat další důvěřivé lidi a to je velká škoda, nemyslíte?

 

Tým portálu Workline

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 2

Otázka:

"Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli nemáte bližší informace o firmě - www.pracujdoma.ic.cz"

Odpověď:

Téměř s určitostí lze říct, že se o podvod. Regulérní zaměstnavatel nedovolí, aby jeho nabídky práce byly prodávány. Mimo to v ČR platí, že v případě inzerce vždy platí zaměstnavatel za zprostředkování, nikoli pracovník. České zákony zakazují příjímání peněz od pracovníka za zprostředkování práce.

 

Mimo to vlastník této stránky - Jan Zeman (pokud se nejedná skutečně o pravé jméno a není pouze falešné) podniká nelegálně. Nikde není uvedeno jeho , jenž je povinen uvádět v rámci své podnikatelské činnosti. Pokud si nejste jistí, vždy žádejte IČ podnikatele či firmy a to dříve než odešlete jakékoliv peníze. Můžete ho také požádat o vystavení faktury na jejímž základě platbu provedete. Jeho totožnost si pak můžete snadno ověřit na živnostenské rejstříku nebo obchodním rejstříku.

 

Tým portálu Workline

 

 

 

Podezřelá nabídka práce z domova 1

Otázka:

"Dobrý den, našla jsem si na Internetu jednu stránku,  která se zdá být velice výhodná. Výdělky by měly dosahovat až 80000 kč, ale nejsem si jistá zda li nejde o podvod. Práce není blíže specifikovaná a více bych se měla dozvědět z rozhodujícího balíčku, který mi za necelých 500 kč pošlou! Byla bych ráda, kdybyste se na tuto stránku podívali a poslali mi o ní svůj názor."

 

Komentář zájemce o práci z domova:

"Dobrý den,

nakontaktoval jsem se na níže uvedenou adresu, kde jsem byl pozván na informativní schůzku s tím, že se jedná o monstrózní zahraniční firmu, byl nám vysvětlen žebříček kariéry a po projednání našeho stručného CV bylo telefonicky sděleno, že jsem byl vybrán a byl jsem pozván na další schůzku. Na této jsem byl vyzván k zaplacení registračního poplatku 4.190 Kč nebo alespoň před registračního 1.000 Kč. Vzhledem k tomu, že jsem v odpovědích na mé otázky od dotyčného člověka našel nelogické odpovědi, tak jsem od svého záměru ustoupil. Upozorněte, prosím, ostatní, že se jedná o zneužívání lidské finanční tísně za účelem z nich vytáhnout zbytek peněz."

 

Stanislav Novák

 

Odpověď portálu Workline.cz:

Uvedené stránky naleznete na mnoha internetových adresách. Jedná se o stránky provozované různými lidmi a vytvořené společností Online Business system v.o.s. Vždy se jedná pouze o různé modifikace té samé stránky v různých barvách a hodně často se mění. Nejčastěji je naleznete v placených odkazech při zadání slova práce z domova do vyhledávačů.


www.internetjob.cz/vg/

www.internetjob.cz/reda/

www.internetjob.cz/eri/

www.cinnostdoma.cz/pc/

www.internetjob.cz/spc/

www.cinnostdoma.cz/nezavislost/

http://www.internetjob.cz/soulad/


Podle informací, které uvádí v různých katalozích na Internetu majitel firmy Petr Ševela, se Online Business system v.o.s. zabývá prodejem výrobky pro výživu. Petr Ševela pracoval nějakou dobu také pro společnost Herbalife. Podle našich informací se jedná o MLM systém a krycí formu, jak vás získat jako distributora Herbalifu. Celá stránka je tak velice zavádějící. Více o firmě a jak celý systém skutečně funguje naleznete v článku: Online Business System - další podvod? Podle slov jejich zástupce vám peníze za rozhodovací balíček vrátí zpět, pokud jim tent balíček zašlete na jejich adresu do 14 dnů od doručení. Jestli to je pravda či nikoliv bohužel nemůžeme potvrdit (pokud máte zkušenost, že vám peníze vrátili, tak nám prosím napište)

 

Pokud nechcete prodávat Herbalife nebo dělat MLM, tak je to pro vás naprosto zbytečné a potkalo by vás velké zklamání. Pro úplnost si ale můžete přečíst názor člověka, který pro Herbalife pracuje a je spokojený zde: www.stansepodnikatelem.cz/podvodNeboNe.html 

 

Tým portálu Workline

 

 

Našli jste zde vaše jméno a cítíte se poškozeni?

 

V případě, že se zde objevilo vaše jméno či název firmy, tak nás prosím neprodleně kontaktujte.

Velice rádi vám dáme prostor pro obhajobu a vysvětlení popsané situace. V případě naší chyby,

daný text ihned stáhneme a veřejně se omluvíme! Dále také prosím, abyste se podepisovali

a neposílali nám anonymy. Pokud si jste jistí poctivostí svého podnikání, pak se bezpochyby nemusíte

za své jméno stydět! Jakékoliv nepodepsané a výhružné emaily nás pouze dále

utvrzují v tom, že tato činnost má smysl. :)

 

Děkujeme za pochopení

Tým portálu Workline

 

 

Upozornění na podvodné nebo podezřelé práce z domova

Pošlete nám webový odkaz na nabídku práce z domova, která se vám zdá podezřelá.

Popište nám svoji zkušenost a rádi ji anonymně zveřejníme.

Jméno a příjmení*
E-mail*
Zpráva*
Položky označené hvĕzdičkou (*) jsou povinné.
CAPTCHA image
Prosím opište kód z obrázku.

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků webinářů

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

Workline na Facebooku

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: