Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Telekonference

Napsal: Michal Martoch          Datum: 14.12.2008

 

Telekonference je způsob skupinové komunikace přes Internet s využitím vhodných softwarových nebo hardwarových řešení. Existuje několik alternativ řešení, od bezplatných až po plně profesionální.

 

 

Telefonování přes Internet nebo telekonference pro 2 účastnické strany

 

Nejznámějším řešením zdarma pro telefonování přes Internet je Skype (návod na instalaci a provoz Skype (PDF) zdarma), další jsou například ICQ, MSN nebo Google Talk (v současné době pouze v anglickém jazyce). Pro domácí použití a malé firmy do několika desítek zaměstnanců je to plně dostačují.

 

Skype, ICQ, MSN a další se běžně využívají pro spojení 2 osob. Opomíjenou možností využítí je pořádání telekonference 2 účastnických stran, kdy každá z nich může mít 5 i více členů. Jednoduše se postaví notebook nebo mikrofon do středu stolu a všichni zúčastnění mohou volně diskutovat.

 

Nevýhody řešení zdarma:

 

  • nulová garance spojení a kvality přenosu, která může způsobovat výpadky a přerušování při komunikaci

 

  • některý software obsahuje nepříjemnou reklamu

 

  • nutná instalace na lokální disk počítače

 

  • podmínka registrace uživatelského účtu

 

  • některé programy (např. Skype) využívají váš počítač jako ústřednu, která méně výkonné počítače výrazně zpomaluje

 

V případě vnitrofiremního využití je důležité neopomenout fakt, že řešení zdarma jsou veřejné a nelze předcházet jejich zneužití ze strany zaměstnanců, kteří tak mohou v pracovní době řešit své soukromé hovory nebo využívat implementovaný chat pro komunikaci mimo firmu.

 

Pro firmy je vhodnější využít placené profesionální programy a řešení. Ty existují v cenových relacích od desítek tisíc až po několik miliónů korun. Svému provozovateli však dávají určitou záruku poskytovaných služeb, které nejsou garantovány v případě bezplatných řešení. Některá profesionální řešení také umožňují telekonference a telefonování přes Internet přímo z internetového prohlížeče bez nutnosti instalace. Jsou tak dobře využitelné například pro zákaznické centrum.

 

 

Telefonování z Internetu na pevný nebo mobilní telefon

 

Pro účely telefonování z Internetu na pevný či mobilní te existují služby, tzv. VoIP - Voice over Internet Protocol. Je to způsob, jak lze telefonovat za nižší náklady, než jaké nabízí tradiční operátoři. Po získání veřejného telefonního čísla můžete hovory také přijímat.

 

Další nespornou výhodou jsou nulové poplatky za zřízení a provoz linky. Platíte pouze za to, co skutečně provoláte. Nedostáváte měsíční účty, ale u svého poskytovatele si nabijete kredit  a ten postupně čerpáte.

 

 

Telekonference pro více účastníků

 

Telekonference je jedinečné řešení v případě spojení více účastnických stran. Často se jedná o nástavbu programů pro telefonování 2 účastníků nebo účastnických stran.

 

Nejznámějším zástupcem bezplatných řešení je i zde program Skype, který nabízí spojení až 10 účastniků nebo účastníckých stran zdarma. V placené verzi je to až 500 účastníků. Pro více účastníků je nutné disponovat kvalitním připojením k Internetu a také výkonnějším počítačem. V opačném případě dochází k výpadkům nebo občasnému přerušení. Pro domácnosti a malé firmy je toto řešení naprosto dostatečné a vřele ho doporučujeme.

 

Pro střední a velké společnosti je nejlépe využít hardwarové videokonferenční zařízení nebo profesionální softwarové řešení. Obě varianty mají své výhody i nevýhody a záleží na konkrétní potřebě firmy, pro které z nich se rozhodne. Rychlost inovací a škála nabízených možností je v této oblasti obrovská. Vzhledem k cenové náročnosti je lépe přenechat výběr na poradenské firmě, která se na trhu orientuje a nalezne řešení podle skutečných potřeb firmy.

 

 

Doporučená rychlost připojení pro telekonference a videokonference

 

  • Telekonference pro 2 účastnické strany - Minimum 64 kb/s, Doporučená 128 kb/s

 

  • Telekonference pro více účastníků - Minimum 256 kb/s, Doporučená 512 kb/s

 

  • Videokonference - Minimum 256 kb/s, Doporučená 1-2 Mb/s (používá se webová kamera)

 

Pokud si nejste jistí rychlostí svého připojení, můžete využít některé z online řešení na měření rychlosti připojení k Internetu např. Radiokomunikace, SpeedMeter.

 

 

Jak na telekonference!

 

 

Další videa s ukázkami práce a komunikace online nebo práce z domova >

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Videokonference a telekonference - pronájem, řešení na míru

 

Chcete využívat videokonference a telekonference? Využítejte možností pronájmu nebo získejte vlastní řešení včetně školení, jak na to!

 

Více o pronájmu nebo vlastním řešení na míru >

 

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: