Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Práce na dálku je lepší, než práce v kanceláři

Zdroj: překlad textu z HRM Guide (http://www.hrmguide.com/worklife/telecommuting.htm)

 

Datum: 9. 7. 2010

 

Nedávno zveřejněné výsledky výzkumu provedené na univerzitě Brigham Young ukazují, že lidé pracující na dálku nebo z domova se cítí více spokojeni se svým osobním životem, než pracovníci z kanceláří a to dokonce za situace, kdy tráví prací podstatně více hodin.

 

 

Studie analyzovala 24 436 zaměstnanců společnosti IBM zaměstnaných v 75 zemích světa. Cílem studie bylo identifikovat počet hodin odvedené práce do doby, než 25% osob začne cítit negativní pocit z nevyváženého poměru mezi pracovním a osobním životem.

 

Pracovníci v kanceláři s relativně neflexibilní pracovní dobou dosáhli tohoto bodu, když počet hodin práce přesáhl 38 hodin za týden. V případě těch, co měli možnost pracovat částečně na dálku a částečně z kanceláře k tomu došlo až při překročení 57 hodin práce za týden. Muži i ženy velice oceňovali výhodu, kterou jim přinášela flexibilní pracovní doba.

 

Komentáře autora výzkumu E. Jeffrey Hill:

 „Práce na dálku je skutečně prospěšná pro snížení konfliktu mezi pracovním a rodinným životem.“

 

„ Manažeři byli v počátcích velice skeptičtí při rozvažování o práci z domova a říkali věci jako – Pokud je nemůžeme vidět, jak můžeme vědět, že skutečně pracují?“

 

Výsledek studie však potvrzuje, že více než 80% manažerů v IBM v současnosti souhlasí, že produktivita pracovníku stoupla, když dostali větší flexibilitu a nezávislost obzvláště při současné ekonomické situaci a při hledání finančních úspor.

 

Mladí pracovníci jsou nadšení z možnosti komunikace na dálku

Studie práce na dálku provedená v roce 2008 pod názvem: „Web Commuting and The American Workforce“ realizována společností Citrix odhalila, že mladí pracovníci jsou obzvláště nadšení z flexibilní práce na dálku. Studie ukázala, že zaměstnanci ve věku 18 -34 let preferují flexibilní pracovní podmínky 2x více, než starší pracovníci. 70% účastníků výzkumu souhlasilo, že práce na dálku je vítaná příležitost.

 

  • 23% zaměstnanců v USA pravidelně využívá ke své práci webové technologie a 62% z těch, co ne, by je ráda používala 
  • Lidé ve věku 18-34 let spíše upřednostňují možnost ovlivňovat svůj časový harmonogram a být flexibilní. Lidé ve věku 35-44 uvádí, že dávají přednost trávit více času s rodinou.
  • Mladší pracovníci velice oceňují online nástroje a služby, které jim umožňují pracovat na dálku a odráží jejich hlubší a pozitivnější vztah pro práci s internetem

 

 

 

 

   

 

 

Zasílání novinek

 

Bezplatné zasílání nových nabídek webinářů a online školení, které můžete snadno absolvovat ze své kanceláře nebo domova. Zasílání upozornění na nové online služby v katalogu, jenž mohou výrazně usnadnit vaši práci.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Workline na Facebooku

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: