Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Podvodné nabídky práce z domova

Napsal: Georgios Yiannakou           Datum: 25.8.2008

 

V oblasti nabídky práce z domova existuje řada lidí, kteří chtějí vydělat peníze na důvěřivých lidech. Nejčastější způsoby podvodů jsou pyramidové systémy a zneužité MLM systémy. Existují však i další podvodné nabídky práce z domova.

 

Pyramidové systémy

 

Vysoký slibovaný příjem je prvním indikátorem podvodné práce. Buďte velmi skeptičtí a opatrní k nabídkám, které slibují, že budete vydělávat tisíce jen za pár hodin práce denně. Podobně přistupujte i k obrázkům dobře oblečených mladíků s mercedesem a sliby, že za par měsíců to můžete být vy. Často se totiž jedná o tzv. pyramidy či letadla.

 

Ty rozpoznáte tak, že většina vašich příjmů bude pocházet z nabírání lidí, kteří pak budou nabírat další lidi a ty zase další atd. Každý nový člen zaplatí poměrně vysoký poplatek např. za to, že dostane práva, prodávat nějaké výrobky či služby. Zároveň každý člen musí přivést někoho dalšího, z jehož vstupního poplatku dostane určitou provizi.

 

Tento systém, i když matematický velmi zajímavý, nemá šanci dlouhodobě uspět, neboť se počet účastníku po pár kolech rozroste do takové velikosti, že by se do pyramidy musela zapojit celá populace (včetně čínsky a indicky mluvících občanů). Je důležité, aby tyto pyramidové systémy byly odhaleny co nejdříve. 

 

 

Zneužité MLM systémy

 

Zneužití tzv. Multi-level marketingu pro prodej nekvalitních nebo předražených výrobků a služeb je další způsob podvodných prací doma.

 

Multi-level marketing, MLM čili česky mnoho-úrovňový prodej je velmi efektivní systém jak zkrátit distribuční řetězec tj. dostat výrobek na trh bez nutnosti založení kamenných obchodů a bez velkých nákladů na poměrně drahou reklamu. Na MLM jako takovém není tedy nic podvodného. Pro rozpoznání podvodných MLM prací byste se měli zaměřit na typ nabízených výrobků či služeb a na způsobu výpočtu vašeho výdělku.

 

Otázky pro rozlišení poctivé MLM nabídky od podvodů

 

  • Koupili byste si vy osobně nabízený výrobek nebo službu? V případě, že vaše práce bude spočívat v prodeji těchto produktů, je důležité, abyste sami byli přesvědčeni o jejich funkčnosti a kvalitě. 

 

  • Jak dlouho tato společnost své produkty nabízí? Čím je společnost na trhu déle, tím menší riziko pro vás představuje, protože podvodné společnosti mají jen krátkou životnost. 

 

  • Můžete při této práci přijít o mnoho peněz? Legitimní MLM společností vyžadují pouze minimální nebo žádný poplatek za právo prodávat jejich produkty. Pokud po Vás společnost bude vyžadovat nákup většího množství výrobku, aniž by byla ochotna výrobek odkoupit zpět, vystavujete se velkému riziku, že vám v případě neúspěchu výrobky zůstanou doma a vy tak příjdete o své peníze.

 

  • Je pro vás plán získávání provizí srozumitelný? Pokud je struktura kompenzací složitá, může to být náznak podvodné nabídky práce doma. Ujistěte se tedy, že jasně chápete odkud budou pocházet vaše příjmy. 

 

  • Jaké výsledky mají ostatní, kteří tuto nabídku přijali? Vyžádejte si od společnosti kontakty na lidi, kteří již tuto činnost nějakou dobu provádějí a domluvte si s nimi schůzku. I kdyby vám všichni tvrdili, že nikdy v životě nevydělávali tolik peněz, většinou jejich skutečný úspěch dokážete odhadnout.

 

  • Tlačí na vás, abyste nabídky akceptovali či odmítli co nejdříve? Čím více na vás bude někdo  tlačit, tím více byste měli být ostražití. Nenechte se zmanipulovat speciálními nabídkami, které vyprší ten samý den, pokud nepodepíšete. 

 

 

Ostatní nabídky práce z domova, které mohou být podvodem

 

  • Vyplňování poštovních obálek reklamními letáčky nebo nabídka instrukcí, jak nabrat lidi, kteří zaplatí za instrukce, jak vyplňovat obálky. 

 

  • Velmi jednoduché úkoly jako zaznamenávat počet zaznění jisté reklamy v rádiu, střihání slevových kuponů z časopisů nebo zběsilé klikání na reklamní bannery na Internetu mohou být podvodné nabídky práce z domova, pokud po vás vyžadují poplatek na registraci. 

 

  • Domácí výroba nebo balení malých předmětů a jejich následný prodej. Může se také jednat o podvod, pokud jste nuceni nakupovat součástky exkluzivně od jednoho dodavatele za poměrně vysoké ceny. 

 

  • Shromáždění emailových adres, na které se budou posílat příběhy osob či zvířat v nouzi a vyžadovat pomoc ve formě peněz.

 

Narazili jste na nabídku, u které si nejste jistí, zda se jedná o podvod či nikoliv? 

Napište nám. Našim cílem je, abyste se cítili v nabídkách práce z domova opravdu bezpečně.

 

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků webinářů

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: