Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Práce na dálku / práce z domova nezávislá na místě a čase

Napsal: Michal Martoch                            Datum: 27.10.2010

 

Vize portálu Workline.cz zní: "Každý má příležitost pracovat online nezávisle na čase a místě." Podívejte se na jednotlivé oblasti, které byste měli ovládat pro úspěšné zavedení práce na dálku / práce z domova.

 

 

Práce nezávislá na místě a čase vyžaduje zavedení nástrojů a změnu myšlení v několika klíčových oblastech:

 

Komunikace online

 

Hlavní nástroje pro online komunikaci jsou online chat, telefonní hovory, video hovory, Skype hovory, telekonference a videokonference. Všechny uvedené aktivity lze v současné době zrealizovat přes PC nebo mobilní telefon a tím snížit náklady na cestování i ztracený čas.

 

 

Vzdělávání na dálku

 

Řešením pro nezávislé online vzdělávání byl doposud jen elearning. Ten se osvědčil jako velice účinný pro získávání základní informací o dané problematice nebo pro opakovaná rutinní školení. Praxe však ukázala, že pouhé pasivní vzdělávání bez účasti lektora je v některých oblastech nedostatečné. Tento nesoulad odstraňují webináře. Účastník online vzdělávání v první fázi prochází elearningem a seznámuje se s danou problematikou. Následně se zúčastní webináře, kde lektor vysvětlí nejasnosti, probere náročnější látku a zorganizuje skupinová cvičení. V poslední fázi absolvuje účastník elearning test, který poskytne zpětnou vazbu vedoucím pracovníků jako podklad pro případné přeškolení či navazující vzdělávání.

 

 

Sdílení informací a dat napříč organizací online

 

Tradiční metody ukládání dat na osobním počítači nebo ve vnitro firemní síti na serveru již neodpovídají požadavkům dnešní doby. Data a informace musí být přístupná kdykoliv a odkudkoliv, aby mohli pracovníci organizace reagovat okamžitě na aktuální potřeby a požadavky.

 

Pro tyto účely existuje široká nabídka standardizovaných online kanceláří, které tvoří jakýsi základ moderní organizace. Běžně obsahují služby jako email s neomezenou kapacitou dat, sdílené kalendáře, nástroje pro projektové řízení, uložiště dat a dokumentů, chatovací / telekonferenční nástroje apod. Profesionální řešení v této oblasti nabízí např. společnost Google s jejich Google Apps nebo Microsoft se službou Microsoft Online Services.

 

Klíčové jsou v mnoha organizacích mimo obvyklé nástroje především nejrůznější informační systémy a databázové aplikace. Ty by měly být taktéž dostupné z jakéhokoliv místa v ČR i v zahraničí. Řešením je vývoj nových aplikací nebo přenos aktuálních aplikací do prostředí Cloud Computingu. Trh poskytovatelů Cloud Computingových služeb se rozvíjí již delší dobu a dnes je připraven k okamžitému použití. Potenciální zákazník se tak nemusí nijak starat ani obávat o zabezpečení svých dat. Hlavní prioritou Cloudu je právě bezpečnost, která zaručuje mnohem vyšší stupeň zabepečení, než si může běžná firma či instituce zajistit vlastními silami.

 

 

Změna chování pracovníků a managementu

 

Technologický vývoj musí být vždy doplněn také změnami v oblasti postojů a chování lidí a to na všech úrovních organizace a řízení. Základem by mělo být školení, které dokáže jednotlivcům a týmům ukázat přínosy, úskalí a způsoby jejich řešení a současně jim poskytnout potřebné informace pro ovládání jednotlivých technologií. Jen tak budou schopni využívat přínosy práce na dálku / práce z domova v maximální míře a nepůjdou pouze cestou pokus - omyl, což může v konečném důsledku vést k selhání.

 

 

Chcete zavést práci na dálku / práci z domova také ve vaší organizaci?

 

V rámci našich služeb poskytujeme komplexní řešení ve všech uvedených oblastech. Po dohodě pro vás navrhneme a zrealizujeme řešení odpovídající vaším požadavkům a potřebám. Více informací získáte v sekci Služby nebo nás přímo kontaktujte >

 

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků webinářů

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: