Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Rychlé získávání zpráv a informací - Google News, Newsletter, RSS čtečky a další

Napsal: Michal Martoch          Datum: 10.11.2008

 

Zajímají vás zprávy a novinky na různá témata? Chcete ušetřit většinu času na vyhledávání aktuálních zpráv a nových informací běžným procházením internetových stránek? Přinášíme vám několik tipů a nástrojů, jak ušetřit až 90% času. Mezi hlavní nástroje patří ukládání výstřížků, využití Google News, Novinky - Newslettery, RSS čtečky, záložky a další.

 

 

Efektivní práce s informacemi

 

Efektivní práce s informacemi je základním předpokladem pro úspěch v informační společnosti, tedy v době počítačů, mobilních telefonu a Internetu. Většina z nás zná ten pocit beznaděje, když začneme číst noviny nebo sledovat zprávy na Internetu. Informací je takové množství, že se v nich člověk jednoduše ztratí nebo se při jejich čtení zapomene a čas leží.

 

Nabízíme několik kroků pro efektivnější práci:

 

1) Začněte zprávy filtrovat. Promyslete si, které zprávy a informace jsou pro vás opravdu nezbytné, a které vás pouze rozptylují.

 

2) Rozdělte zprávy a informace, které potřebujete pro práci na jednotlivé oblasti. U nich si určete důležitost od naprosto klíčových až k zajímavostem, které nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu.

 

3) Najděte si kvalitní zdroje informací. Internet je plný stránek s velice nízkou informační hodnotou. Vytvořte si seznam webových stránek, které vám poskytují informace a zprávy, jež jsou pro vás opravdu cenné.

 

4) Využijte některý ze systémů pro efektivní sběr online zpráv a informací:

 

  • Textové a obrazové výstřižky z webu - na 2 kliknutí si uschováte libovolné informace pro další použití.

 

  • Přehledy zpráv – všeobecné informace

 

  • Vyhledávání zpráv (Google News) – všeobecné i konkrétní informace

 

  • Novinky – Newsletters – úzce specializované informace

 

  • RSS čtečky – všeobecné i úzce specializované informace

 

  • Záložky oblíbených www stránek – uchování oblíbených zdrojů informací na jednom místě

 

 

 

Systémy a řešení pro efektivní sběr a archivaci zpráv a informací

 

Textové a obrazové výstřižky z webu

Aplikace pro výstřižky umožňují ukládat libovolný text, obrázek, odkaz nebo poznámku na libovolné internetové stránce pro další použití. Probíhá to tak, že to, co chcete uložit označíte přímo na stránce myší a na 2 kliknutí vše uložíte do online úschovny. V úschovně jej můžete třídit, upravovat, štítkovat, apod. Výrazně to urychluje práci. Všechny potřebné informace máte k dispozici kdykoliv a odkudkoliv.

 

Kvalitní aplikací zdarma je např. Google Notebook. Po registraci je možné stáhnout modul pro váš internetový prohlížeč. Vše se tak ještě více urychlí.

 

Přehledy zpráv

K získávání ekonomických, finančních, politických a všeobecných zpráv je jednou z možností využívání některého z monitorovacích portálů. Velice zajímavý je např. www.pravednes.cz. Získáte zde ucelený přehled o nejnovějších zprávách a informacích jednoho z největších českých zpravodajských serverů.

 

Vyhledávání zpráv – Google News

Služba Google News je unikátní služba vyhledávání a monitoringu informaci a zpráv na Internetu. Na českém Internetu je na ni připojeno přibližně 400 zpravodajských a odborných portálů. Google News prochází tyto servery a při tom vytváří seznamy tzv. klíčových slov, které pak využívá pro vaše požadavky při vyhledávání.

 

Využíváním Google News získáte možnost sledovat zprávy a informace, které se publikují v dané oblasti na určité téma. Nemusíte ručně procházet všech 400 informačních webů a portálů. Google News to udělá za vás.

 

Služba Google News vám umožní vložit oblíbená klíčová slova, která vás zajímají nebo jejich vzájemnou kombinaci (např. milovník literatury vloží název své oblíbené knihy, milovník sportu název sportu a současně i jméno nejúspěšnějšího sportovce, atd.). Na jejich základě poté Google News provádí pravidelné zobrazování všech nových článků a zpráv. Příště již stačí pouze otevřít Google News a prohlédnout si, co jste si nastavili.

 

Novinky – Newsletters

Úzce specializované weby a portály jsou pro každého odborníka nezbytným zdrojem informací a dění v oboru. Dnešní doba vyžaduje být stále „v obraze“. Kvalitní weby a společnosti by měly svým zákazníkům a čtenářům pravidelně poskytovat ty nejlepší informace.

 

Novinky neboli Newsletters jsou způsob, jak získávat aktuální informace ze zdrojů, kterým věříme a již jsme si prověřili jejich kvalitu. Nemusíte si tak dané stránky pamatovat a pravidelně je kontrolovat. Newsletter nás informuje o všem novém, co se na daném portálu děje nebo o produktech dané společnosti.

 

RSS čtečky

RSS kanály jsou způsoby, jak můžete získávat zprávy a informace z určité webové stránky. Výhoda oproti Newsletteru je ta, že nemusíte provozovateli portálu dávat svoji emailovou adresu. Na druhou stranu však pro získání aktuálních informací potřebujete mít na svém počítači nainstalovaný software RSS čtečky, který je pak nutné správně nastavit. Další problém může vzniknout při získání správné adresy pro registraci RSS kanálu. Toto jsou důvody, proč jsou RSS čtečky určeny spíše pro pokročilejší návštěvníky Internetu.

 

RSS čtečky jsou součástí posledních verzí prohlížečů Mozilla Firefox a Internet exploreru. Stačí je nastavit. Jednoduchá RSS čtečka je od Google - RSS reader, další možnosti je instalace aplikace Google desktop, která také obsahuje RSS čtečku.

 

Záložky oblíbených www stránek

Každý pravidelný návštěvník Internetu má desítky oblíbených webových portálů a možná stovky stránek jej někdy zaujalo natolik, že by se k nim chtěl někdy vrátit zpět. Toto množství si samozřejmě nemůže nikdo pamatovat.

 

Pro účely úschovy odkazů nebo internetových adres jsou určeny tzv. záložkové systémy (bookmarks). Jsou to online systémy, kde si vytváříte seznam oblíbených webových stránek. Nejznámější systémy jsou např. anglicky del.icio.us, Digg, v českém jazyce Linkuj, Mylinks, Jagg.

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: