Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Blog o práci / komunikaci na dálku a práci z domova

Talent management aneb vedení na základě silných stránek

 

21.9.2015 - V předchozím článku Řízení a odměňování podle výkonu / výsledku jsme si popsali možnosti vedení pracovníků na základě výkonu / výsledku. V následujícím textu se zaměříme na řízení pomocí silných stránek. Talent management je elegantní způsob, jak dosáhnout vynikajících výsledků napříč celým týmem bez přehnané kontroly.

Používáte v práci automobil?

 


28.7.2015 - Automobil dnes v práci používá téměř každý. Nezáleží na tom, jestli s ním jenom jezdíte do kanceláře, občas na schůzku nebo jestli každý týden najezdíte stovky kilometrů na cestě za klienty. Ať už používáte automobil v práci na cokoliv, vztahují se na Vás povinná pravidelná školení řidičů dle zákoníku práce.

 

Řízení a odměňování pracovníka za základě odpracovaných hodin

 

20.7.2015 - V ČR je řízení a odměňování podle odpracovaných hodin nejčastější způsob zaměstnávání na hlavní pracovní poměr. Tento přístup však může při práci na dálku v zaměstnavateli vyvolávat značné obavy. Jak správně vést na základě odpracovaných hodin a vyvarovat se začátečnických chyb?

 

 

Efektivní řízení a odměňování na dálku i v kanceláři

 

25.6.2015 - Efektivní řízení pracovníků (a to nejen těch vzdálených) může potrápit i jinak velmi schopného manažera. Jak nastavit pravidla pro kontrolu práce a následné odměňování tak, aby byla spokojenost na všech stranách? A co když s vašimi podřízenými nesdílíte společnou kancelář?

 

 

Práce na dálku nebo práce v kanceláři? Kombinujte to nejlepší z obou přístupů!

 

12.3.2015 - Toužíte po motivovaném týmu pracovníků, kteří ve všech životních etapách podávají co možná nejlepší výsledky? Umožněte jim kombinovat práci na dálku s prací v kanceláři přesně podle jejich potřeby!

 

 

Můj obyčejný pracovní den z domova - Michal Martoch

 

7.11.2015 - 7. listopad je dnem práce odkudkoli. Přečtěte si příběh mého obyčejného dne při práci na dálku.

 

 

Seriál efektivní pracovník při práci na dálku: Díl 5 - IT specialista

 

13.10.2014 – Kdo jiný by byl ideálním adeptem pro vzdálenou práci, když ne IT specialista? Většina těchto profesionálů ovládá moderní technologie lépe, než se některým z nás poštěstí za celý život. To ale neznamená, že se v režimu vzdálené práce nemohou setkat s určitými problémy. Více čtěte v následujícím článku.

   

 

Seriál efektivní pracovník při práci na dálku: Díl 4. - Řemeslník

 

21.8.2014 - Také jste si mysleli, že práci na dálku lze aplikovat pouze u duševně pracujících? A co řemeslníci, kteří své umění nabízeli z domova již po staletí? Jaké nástroje pro práci na dálku jsou pro ně v dnešní době nutností čtěte v článku.

 

 

Recenze knihy - Práce na dálku Zn.: Kancelář zbytečná

 

17.7.2014 – Zajímáte se o práci na dálku? Hledáte prakticky zaměřenou literaturu, která Vám pomůže s prvními kroky? Kniha Práce na dálu Zn.: Kancelář zbytečná nakladatelství Melvil Vám podá pomocnou ruku.

   

 

Seriál efektivní pracovník při práci na dálku: Díl 3. - Administrativní pracovník

 

1.7.2014 – Administrativní pracovník je jednou z profesí s ideálními předpoklady pro práci na dálku. Výkon jeho činnosti obvykle není nutně vázán na určité místo a ke své práci nepotřebuje žádné speciální vybavení. S jakými specifiky se setká při přechodu do režimu vzdálené práce se dozvíte v tomto článku.

   

 

Směrnice pro práci na dálku a práci z domova (včetně vzoru vnitřního předpisu)

 

16.5.2014 – Rádi byste ve vaší organizaci zavedli práci na dálku, ale nevíte si rady s legislativou? Jakým způsobem stanovit podrobnější pracovní podmínky v souladu se zásadami pracovně-právních vztahů? Prostudujte a stáhněte si vzor vnitřního předpisu včetně podrobného komentáře.

   

 

Seriál efektivní pracovník při práci na dálku: Díl 2. - Manažer

 

10.4.2014 – Jak lze efektivně vést na dálku? S jakými specifiky se musí vypořádat vedoucí pracovníci při vzdáleném řízení svých týmů a podřízených? Druhý díl seriálu efektivní pracovník představuje roli manažera v režimu vzdálené práce.

   

 

Seriál efektivní pracovník při práci na dálku: Díl 1. - Obchodník

 

26.3.2014 – Pro mnohé je práce na dálku stále abstraktní pojem, který si jen těžko představí v praxi. Seriál efektivní pracovník na dálku přináší pohled na jednotlivé profese a jejich specifika při práci na dálku v každodenní praxi.

   

 

Motivace a sebezdělávání vs. práce na dálku

 

18.2.2014 – Motivace a sebevzdělávání je při práci na dálku díky jejím specifikům důležitější, než si myslíme. Jak se správně motivovat a být tak při práci na dálku výkonní?

   

 

Stojíme na prahu další průmyslové revoluce? Inovace jako příležitost k růstu

 

23.1.2014 – Dopad moderních technologií na zaměstnávání zítřka bude větší, než si myslíme, píše uznávaný britský týdeník The Economist. Bezmála 50% všech pracovních míst bude do roku 2034 automatizováno pomocí IT technologií. Uchopíme nezadržitelný pokrok jako příležitost nebo se necháme zmítat na jeho vlnách?

   

 

Co jako zaměstnanec potřebuji vědět, než začnu pracovat z domova

 

9.1.2014 – Práce nezávislá na čase a místě je snem mnoha lidí. Jste jedni z těch, kteří zvažují práci z domova? Co potřebujete vědět, než se rozhodnete tímto způsobem pracovat? Seznamte se s nejdiskutovanějšími přínosy i úskalími práce z domova.

   

 

Generace Y mění podobu klasického zaměstnance aneb práce na dálku či z domova jako ideální řešení

 

20.12.2013 – Mladí lidé se brání přesčasům, volný čas pro rodinu a jejich zájmy je pro ně stále cennější - tolik výsledky průzkumu společnosti Engage Hill. Poukazují na skutečnost, že ochota zaměstnanců českých firem pracovat přesčas se rok od roku snižuje, a to i přesto, že firmy jsou nuceny stále zvyšovat tlak na výkonnost svých zaměstnanců.

   

 

Generální ředitel Grafton Europe radí, jak na sociální sítě

 

17.12.2013 – 16. října se v Praze konal již 8. ročník konference HR Management, letos s podtitulem Co musí HR přinést do byznysu? (jinak nepřežije). Zlatým partnerem akce byla letos opět společnost Grafton Recruitment a generální ředitel Grafton Europe, Milan Novák, moderoval workshop o využití sociálních sítí. Bezprostředně po akci jsme se ho zeptali, jak na něj akce zapůsobila, a nakonec nám prozradil i několik užitečných tipů.

   

 

Jak řídit malé projekty na dálku - videozáznam z webináře

 

2.12.2013 – Přinášíme vám video z webináře, který společně zrealizovaly portály PráceNaDálku.cz a EasyTask.cz. Webinářem provázel Michal Martoch a Filip Dřímalka. Dozvíte se tipy pro zadávání a kontrolu práce na dálku, způsoby řízení malých a jednoduchých zakázek (jak u externích, tak interních dodavatelů). Ukážeme vám také další nástroje a aplikace pro usnadnění práce, tipy, triky a poznatky z outsourcingu a práce na dálku.

   

 

Kdo lépe řídí lidi na dálku? Muž nebo žena?

 

29.10.2013 – Muži více důvěřují, ženy mají své zaměstnance více pod kontrolou. Kdo z nich je lepší, když přijde na řízení lidí pracujících na dálku nebo z domova? Nejlepším řešením se zdá využít kvalit mužů i žen při spolupráci v týmu.

   

 

Každá čtvrtá česká firma funguje online

 

30.9.2013 – Už celá čtvrtina českých firem se dostane ke všem firemním datům pomocí Internetu. Jejich zaměstnanci jsou tím pádem mnohem flexibilnější a mohou k firemním dokumentům přistupovat prakticky odkudkoliv. Vyplynulo to z letošního průzkumu portálu pracenadalku.cz. Jedním z důvodů je i to, že možnosti práce na dálku jsou čím dál levnější a dostupnější.

   

 

Vězni v kancelářích: proč tak málo pracujeme na dálku?

 

2.8.2013 – Jen zhruba každá desátá firma umožňuje svým zaměstnancům alespoň někdy pracovat z domova. Drtivý zbytek zaměstnané populace zůstává stále uvězněn v kancelářích. Ukázal to letošní průzkum portálu pracenadalku.cz. Přitom větší svoboda vyjde levněji. Tak proč ji nechceme? Paradoxně se zdá, že nešetříme, abychom ušetřili.

   

 

Výsledky průzkumu Práce na dálku 2013 v ČR

 

21.6.2013 – Práce na dálku se pomalu stává běžnou součástí našich životů. Pro zhodnocení aktuálního stavu, zjištění největších nedostatků a předností jsme po dvou letech v oblasti Práce na dálku zopakovali průzkum. Letošního průzkumu se zúčastnilo 708 respondentů, z toho 345 vedoucích pracovníků. Výsledky přináší celou řadu zajímavých zjištění.

   

 

Výsledky průzkumu online vzdělávání v roce 2013 v ČR

 

22. 5. 2013 – Po 2 letech jsme zopakovali průzkum v oblasti online vzdělávání. Tehdy se zúčastnilo 216 osob (výsledky z roku 2011 zde >). Letošního průzkum se zúčastnilo 1246 respondentů a vznikl ve spolupráci Webináře.cz, Webinář.cz a Kurzyproradost.cz. Vypadly z toho rozhodně zajímavé výsledky, které stojí za prostudování.

   

 

 

Co se šušká na pavlači? Firemní sociální síť má přehled

 

10. 4. 2013 – Zajímá vás, co si zaměstnanci povídají o pauze v kuchyňce nebo při cigaretě na zápraží? Často totiž nebývá šprochu, aby na něm nebylo trochu té konstruktivní pravdy. Pak se vám může hodit vnitrofiremní sociální síť. Je to nejen nejjednodušší cesta, jak zjistit názory zaměstnanců, ale i dobrý nástroj k rychlému řešení problémů nebo sdílení znalostí a postupů.

   

 

 

Google Apps nebo Office 365? Rozdíly se stírají


 

13. 3. 2013 – Jsou skoro už jako dvě kupky sena, mezi kterými si má chudák osel vybrat. Dvě nejpoužívanější online kanceláře – Google Apps a Microsoft Office 365 se čím dál více sbližují jak cenou, tak nabízenými funkcemi. A nám tak nezbývá, než se stát osly chytrými a blíže obě kupky prozkoumat.

 

 

Nástroje efektivní spolupráce přes Internet v roce 2013


 

25. 2.2013 - Je často zdarma to, za co jsme museli platit. A jsme také čím dál mobilnější. V oblasti komunikace přes internet tedy bude pro rok 2013 platit: za méně peněz více muziky.

   

 

 

Tablety a chytré telefony pro efektivní práci

 

17.1.2013 - O tom, že smartphony a tablety jsou skvělé hračky, asi nikdo nepochybuje. O jejich využití při práci se ale stále vedou spory. Nestačí obyčejný mobil a notebook? Ano i ne. Existují situace, pro které se tato zařízení hodí přímo jedinečně. Ukažme si je v tomto článku.

   

 

 

Průzkum využívání práce na dálku a práce z domova v ČR v roce 2013  


 

 

10.1.2013 - Rádi bychom vás požádali o účast v průzkumu Využívání práce na dálku v ČR 2013. Výsledky průzkumu budou zveřejněny do půlky roku 2013.

   

 

 

 

Spustili jsme elearning video kurzy pro BOZP

 

 

 

21. 8. 2012 – Řešíte ve firmě povinné školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci? Získejte všechny aktuální informace zdarma s pomocí našeho výukového videa. Kromě toho nabízíme vašim zaměstnancům i možnost získat platné osvědčení o absolvování školení BOZP. Jak? Pomocí jednoduchého online testování.

   

 

 

 

Výslech pomocí videokonference poprvé v policejní historii

 

 bezplatne užitečné programy

 

30. 7. 2012 – Okolo 80 tisíc korun letos ušetřila česká protikorupční policie, když vůbec poprvé v policejní historii vyslechla svědka pomocí videokonference. Upozornila na to reportáž ČT24. A protože tento pokus proběhl úspěšně, otevřel cestu k dalšímu využití videokonferencí i v ostatních policejních útvarech.

   

 

 

Bezpečnost dat v cloudu

 

 bezplatne užitečné programy

 

26. 7. 2012 – Problematika cloud computingu je v posledních letech zmiňována stále častěji. V situaci ovlivněné horšícím se ekonomickým prostředím jsou firmy nuceny zamýšlet se nad efektivitou vynakládaných prostředků a fungováním firemních procesů. Technologie virtualizace použité v systémech cloud computingu umožňují nejen lepší využití HW zdrojů, ale také možnost pořídit si nové služby, které by byly vzhledem k velikosti a rozsahu zdrojů pro firmu klasickým způsobem nedostupné.

   

 

 

Video návody, jak pracovat s Dokumenty Google

 

 

 

20. 6. 2012 – Na YouTube jsme zveřejnili několik praktických návodů, jak efektivně pracovat s velice užitečným nástrojem – Dokumenty Google. Díky této službě můžete ve vaší firmě jednoduše vytvářet a sdílet texty, tabulky i prezentace, aniž byste spolu museli být v jedné kanceláři.

   

 

 

Česká televize o výhodách cloud computingu

 

 bezplatne užitečné programy

 

12. 6. 2012 – V době, kdy si mnoho firem utahuje opasky, přichází cloud computing jako jedna z možností výrazných úspor. Česká televize proto v únoru letošního roku oslovila několik odborníků i organizací, aby zjistila jejich názory na tento nový fenomén. Opravdu firmy ušetří? A za jakou cenu?

   

 

 

Bezplatné užitečné programy pro práci z domova

 

 bezplatne užitečné programy

 

7. 6. 2012 – Možná i pro vás, stejně jako pro většinu pracujících z domova je počítač hlavním partnerem pro vykonávání práce. Softwarové vybavení vašeho stroje pak určuje nejen to, jak dobře se vám pracuje, ale má vliv i na vaši výkonnost. V dnešní době samozřejmě existuje celá řada programů, které stojí za to využívat. Nabídneme vám ale nyní přehled těch, které můžete stáhnout a využívat zcela zdarma.

  

 

 

Den práce na dálku v O2: hrajeme si hudbu budoucnosti

 

 O2

 

4. 6. 2012 – 2500 lidí nepřišlo ten den do práce. Neměli dovolenou – zaměstnanci britského O2 se 8. února 2012 zúčastnili firemního experimentu a pracovali na dálku. A i když si někteří z nich trochu přispali, drtivá většina byla stejně produktivní jako v kanceláři a více než třetina dokonce tvrdila, že jejich produktivita stoupla. Také proto dnes společnost O2 tvrdí: práce na dálku je práce budoucnosti.

  

 

 

Co říkájí zákony o práci z domova?

 

 

USB

 

25.5.2012 - Práce z domova začíná být i v ČR velmi oblíbeným způsobem vykonávání pracovních povinností nejen pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele. Výhody pro obě strany jsou zřejmé. Zaměstnanci se necítí být pod tlakem a mohou si pracovní dobu plně přizpůsobit. Zaměstnavatelé sníží náklady na pracovní místo a mohou plně využít potenciál zaměstnanců. Jak se ale na práci z domova dívají zákony?

 

 

 

 

10 dobrých důvodů, proč používat Dokumenty Google

 

 

USB

 

23.5.2012 - Nic nového pod sluncem, řeknete si.  Ale přesto. Když pomineme fakt, že Dokumenty Google můžete používat zdarma, nabízíme vám ještě deset dalších důvodů, proč by vaše firma mohla zauvažovat o zavedení Dokumentů Google do vašeho každodenního provozu. A protože je jejich použití velice jednoduché, za vyzkoušení vlastně nic nedáte – kromě trošky svého času.

 

 

 

 

 Microsoft Office 365 – nejpohodlnější online kancelář?

 

USB

 

2. 5. 2012 - Píšete ve Wordu, tabulky tvoříte v Excelu a nechcete na tom nic měnit? Přesto byste měli rádi svou kancelář online, tedy přístupnou odkudkoliv? Pak je tím nejpohodlnějším řešením Microsoft Office 365 – balíček kancelářských aplikací pro malé i střední firmy. Kromě možnosti online spolupráce na vašich dokumentech vám nabídne i vyspělé nástroje pro komunikaci – od e-mailu po webové konference. Jednoduše základ, který potřebujete k efektivní práci na dálku.

 

 

 

Co byste dělali s ušetřenou tisícovkou týdně?

 

USB

 

20. 4. 2012 - Tuhle tisícovku ještě nemáte. Ale můžete mít: třeba tak, že váš zaměstnanec nepojede na pracovní schůzku autem, ale setká se se zákazníkem prostřednictvím videokonference.  Anebo využije jiných výhod práce na dálku – a vy ušetříte nejen za benzín, ale i za pronájem kanceláře, za software nebo správu počítačové sítě. Co byste s takovou tisícovkou týdně udělali?

 

 

 

Inspirace ze světa: jak práce na dálku ušetřila miliony liber

 

USB

 

8. 3. 2012 - Svým inženýrům dali notebooky a poslali je domů. Proč? Energetická společnost Centrica, která po celém světě zaměstnává přes 30 000 zaměstnanců, jednoduše zjistila, že tím ušetří. A navíc i věřila, že na dálku budou její pracovníci podávat lepší výkon. A toto očekávání se jí vyplatilo. Během prvního roku projektu ušetřila společnost 10 milionů liber. A ačkoliv Centrica působí zejména ve Velké Británii, i pro české firmy se může stát zajímavým zdrojem inspirace.

 

 

 

Navrhněte a vyhrajte vlastní USB flash disk

 

USB

 

6.3.2012 - USB21.cz ve spolupráci s Workline.cz pořádá neobvyklou soutěž o nejlepší textový návrh USB flash disku. Soutěže se může zúčastnit každý. Stačí jen slovně popsat, jak by měl váš USB flash disk vypadat. Následně v hlasování vybere veřejnost nejlepší USB flash disk. Ten pak bude vyroben a první tři autoři navíc získají další hodnotné ceny. Náměty je možné zasílat pouze do konce března 2012.

 

 

 

Kanceláře se zmenšují a stávající se flexibilnější

 

Flexibilní kancelář

 

13.12.2011 - Mladí lidé vyžadují svobodu, chtějí pracovat flexibilně podle svého rozvrhu a denního režimu. Generace Y pracuje více v týmech. Častěji také využívá takzvanou home office neboli domácí kancelář. Chce být hodnocena za výsledky, nikoliv za hodiny strávené v zaměstnání.

 

 

 

Zúčastnili jsme se konference Svoboda Na Živo

 

Kořeny prezentace

 

9.12.2011 - Dne 11.10.2011 se Michal Martoch zúčastnil konference Svoboda na Živo se svým příspěvkem "Je nutné opouštět své kořeny, když chcete dělat práci, co vás baví?" V příspěvku Michal popisuje filozofii naší firmy Idealine Solutions jako provozovatele portálů Workline.cz, Webinare.cz, TrustyWorker.cz a dalších.

 

 

 

Zákaz švarcsystému je pro malé firmy likvidační

 

svarcsystem

 

21. 11. 2011 – Poslanci schválená novela o švarcsystému firmám a státu způsobí potíže řadě malých firem a drobným živnostníkům. Pokud novelu podepíše prezident, zákon začne platit od 1. ledna 2012.

 

 

 

Videozáznamy z konference Online vzdělávání 2011

 

screen konference

 

25.10.2011 - Dne 13.10. se naši 2 zástupci Radka Nepustilová a Michal Martoch zúčastnili konference na téma Rozvoj online technologií ve vzdělávání, kde přednesli své 2 příspěvky Práce na dálku... prakticky a Webináře pro online vzdělávání. Pusťtě si tyto dva dvacetiminutové příspěvky a dozvíte se, jak můžete ušetřit nebo být flexibilnější i vy.

 

 

 

Homeworking: Proč by nemohl každý pracovat z domova?

 

 

29.7.2011 - Britská vláda připravuje již nyní plán, aby se vyhnula chaosu při pořádání olympijských her v roce 2012 – navrhuje lidem a firmám, aby pracovali z domova. Přečtěte si kam se ve Velké Británii dopracovali v oblasti práce z domova a nechte se inspirovat také ve vaší organizaci.

 

 

 

Výsledky průzkumu Práce na dálku a webináře 2011

 

 

20.4.2011 - Na začátku roku 2011 proběhl na portálu Workline.cz průzkum na téma Práce na dálku a webináře. Zúčastnilo se ho celkem 216 respondentů. Přinášíme vám kompletní grafické a textové výsledky, které budou dále použity pro další propagaci práce na dálku a webinářů v ČR.

 

 

 

Průzkum práce na dálku

 

 

4.2.2011 - Zúčastněte se průzkumu, který vám může pomoci si uvědomit některé rezervy a nové přiležitosti. Současně nám poskytnete cenné informace kde a jak můžeme dále zlepšovat naše služby.

 

 

 

V USA byl schválen zákon nařizující teleworking - práci na dálku

 

cisco teleworking

 

16.12.2010 - Dne 8. prosince 2010 podepsal prezident Barack Obama nový zákon H.R. 1722 – The Telework Enhancement Act. Zákon přikazuje všem Federálním agenturam vypracovat interní pravidla umožňující práci na dálku, tedy práci mimo koncelář nebo práci z domova a to všem zaměstnancům, kde to okolnosti dovolují.

 

 

 

Práce z domova / práce na dálku nezávislá na místě a čase

 

27.10.2010 - Vize portálu Workline.cz zní: "Každý má příležitost pracovat online nezávisle na čase a místě." Podívejte se na jednotlivé oblasti, které byste měli ovládat pro úspěšné zavedení práce na dálku / práce z domova.

 

 

 

Práce na dálku je efektivnější, než práce v kanceláři

 

9.7.2010 - Nedávno zveřejněné výsledky výzkumu provedené na univerzitě Brigham Young ukazují, že lidé pracující na dálku nebo z domova se cítí více spokojeni se svým osobním životem, než pracovníci z kanceláří a to dokonce za situace, kdy tráví prací podstatně více hodin.

 

 

 

Jak najít práci z domova

 

24.5.2010 - Láká vás práce z domova a nevíte, jak na to? Získejte několik tipů pro efektivní vyhledání vhodné práce z domova a také informace, na co si dát pozor nebo si pusťte bezplatný videozáznam z webináře s touto tématikou.

 

 

 

Spuštění portálu Webináře.cz - online semináře

 

22.2.2010 - Na adrese www.webinare.cz jsme spustili nový portál Webináře.cz - online semináře do ostrého provozu. Portál vznikl odloučením od portálu Workline.cz - práce online, který se zaměřuje na podporu práce na dálku a práce z domova.

 

 

 

Výsledky průzkumu: Práce z domova v ČR v roce 2009

 

11.2.2010 - Ve druhé polovině roku 2009 proběhly na portálu Workline dva průzkumy v oblasti práce z domova. Zúčastnilo se jich celkem 267 respondentů. První průzkum byl zaměřen na osoby, které z domova již pracují a druhý na zájemce o práci z domova. Přinášíme vám kompletní grafické a textové výsledky obou průzkumů.

 

 

 

Anketa: Nejlepší online služby a aplikace roku 2009

 

26.11.2009 - Zúčastněte se ankety portálu Workline.cz  a pomozte nám vytvořit žebříček 10 nejlepších a nejpřínosnějších online služeb a aplikací roku 2009, které používáte v oblastech komunikace, spolupráce, grafiky, zábavy, podnikání, financí, vzdělávání, marketingu, obchodu, nakupování, personalistiky, výroby nebo jinde.

 

 

 

Studie: Práce z domova v USA pro 2 z 5 pracovníků

 

27.10.2009 - Teleworking  – práce na dálku a práce z domova se díky pokročilým technologiím stává v USA stále více populární. Podle studie "Telework and the Technologies Enabling Work Outside Corporate Walls", kterou provedla Asociace spotřební elektroniky (CEA – Consumer Electronic Association), pracuje z domova minimálně 1x měsíčně 37% všech pracovníků v USA (více než 38 miliónů lidí).

 

 

 

Spuštění katalogu online služeb

 

4.10.2009 - Dne 1.10.2009 byl oficiálně spuštěn katalog online služeb, softwaru a hardwaru pro práci a komunikaci online nebo pro práci z domova. Záměr katalogu je postupně sdružovat onliny služby a ostatní řešení, které jsou vhodné pro práci a komunikaci online dostupné primárně v českém nebo anglickém jazyce.

 

 

Práce z domova - průzkum mezi zájemci

 

18.8.2009 - Hledáte práci z domova? Věnujte, prosím, 10 minut svého času vyplnění následujícího dotazníku. Umožníte nám lépe pochopit vaše zájmy, možnosti a schopnosti. Zvýšíte tak svojí šanci najít práci z domova.

 

 

Rozhovor na ČT24 téma webináře a elearning

 

24.7.2009 - Odborník z portálu Workline.cz - Georgios Yiannakou se zúčastnil dne 9.7. rozhovoru v ČT24 na téma Webináře - nový trend v online elektronické komunikaci. Pusťte si videozáznam tohoto rozhovoru.

 

 

Práce z domova na Facebooku

 

9.7.2009 - Právě tento týden jsme spustili první skupinu Práce z domova na Facebooku. Jejím cílem je šířit povědomí o práci z domova a umožnit členům skupiny diskutovat, sdílet informace a zkušenosti. Postupně budeme oslovovat také zaměstnavatele, kteří mohou získat přístup ke svým budoucím pracovníkům.

 

 

Proč se tak namáháme?

 

5.7.2009 - Už jste někdy cestovali na školení, které probíhalo formou přednášky? V době moderních komunikačních technologií to považuji za naprostou ztrátu času i peněz. Možná si při čtení mého příběhu připomenete své vlastní zážitky.

 

 

Školení online - spuštění nových služeb portálu Workline

 

21.4.2009 - Během první čtvrtletí roku 2009 testoval portál Workline přínosy a možnosti využití online školení a přednášek přes Internet pro širokou veřejnost, firmy a instituce. Na základě výsledků testování došlo právě dnes ke spuštění několika nových služeb zaměřených na podporu a propagaci Školení online a přednášek přes Internet. V České republice se jedná o první službu svého druhu.

 

 

Spuštění nových služeb portálu Workline

 

4.3.2009 - Na začátku března provedl portál Workline několik důležitých změn a spustil nové služby. Všichni zákazníci tak získávají nové příležitosti ke zlepšení práce i komunikace s využitím Internetu. Každý zákazník nebo partner portálu, který se navíc rozhodne myšlenky práce online, online komunikace nebo práce z domova šířit dále, může získat významné finanční ocenění.

 

 

Průzkum a dotazník práce z domova

 

1.3.2009 - Pracujete z domova? Provádíme průzkum mezi zaměstnanci, OSVČ a podnikateli, kteří vykonávají svou práci částečně nebo plně z domova.

 

 

Asistentka přes Internet - online služba pro firmy a podnikatele

 

29.1.2009 - Vysoká rychlost Internetu přináší řadu nových služeb. Mezi ně patří také asistentka přes Internet nebo asistentka po telefonu. Jedná se o službu určenou pro vytížené podnikatele a menší firmy. Přináší značné úspory nákladů a řadu dalších přínosů.

 

 

Práce a komunikace online přes Internet

 

28.12.2008 - Úspěšná práce a komunikace online přes Internet vyžaduje určité znalosti a dovednosti. Při vhodném využití přináší výrazný užitek pro firmy i jednotlivce. Porovnáním svých znalostí se současnými příležitostmi internetu odhalíte případné mezery a nedostatky.

 

 

Telekonference

 

14.12.2008 - Telekonference je způsob skupinové komunikace přes Internet s využitím vhodných softwarových nebo hardwarových řešení. Existuje několik alternativ řešení, od bezplatných až po plně profesionální.

 

 

Práce z domova - vhodné profese a povolání

 

30.11.2008 -  Prohlédněte si jednotlivé profese a povolání, které je možné vykonávat z domova. Plná nebo částečná práce z domova je vhodná pro mnoho nemanuálních činností. Existují však také profese, které nelze vykonávat z domova v žádném případě.

 

 

Pracovní právo a práce z domova pro zaměstnavatele

 

18.11.2008 -  V roce 2006 byl  vydán nový zákoník práce č.262/2006 Sb., který upřesňuje a definuje alternativní pracovní úvazky, mezi které patří i práce z domova. Tento rozsáhlejší článek přináší pro zaměstnavatele shrnutí zákoníku práce právě v oblasti práce z domova.

 

 

Rychlé získávání zpráv a informací - Google News, Newsletter, RSS čtečky

 

10.11.2008 - Zajímají vás zprávy a novinky na různá témata? Chcete ušetřit většinu času na vyhledávání aktuálních zpráv a nových informací běžným procházením internetových stránek? Přinášíme vám několik tipů a nástrojů, jak ušetřit až 90% času. Mezi hlavní nástroje patří ukládání výstřížků, využití Google News, Novinky - Newsletter, RSS čtečky, záložky a další.

 

 

Způsoby práce z domova

 

1.11.2008 - Zaměstnavatelé se často obávají umožnit zaměstnancům práci z domova. Obavy však nejsou na místě. Vše si lze nejprve vyzkoušet a poté práci z domova rozšířit dále. Existuje několik způsobů. Ty se liší především počtem dnů v měsíci, ve kterých může zaměstnanec práci z domova vykonávat a jsou vždy závislé na zkušenostech a možnostech zaměstnavatele.

 

 

Konference Společnosti pro projektové řízení

 

26.10.2008 - Tým portálu Workline se zúčastnil 1. ročníku dnů sekcí Společnosti pro projektové řízení (SPŘ). Konference, která se konala v Brně v hotelu Santon ve dnech 23 a 24.10.2008 se zaměřila na problematiku projektového řízení a jeho softwarovou podporu. Na konferenci vystoupila řada odborníků na projektové řízení a zástupců firem, kteří prezentovali svá softwarová řešení pro podporu projektového řízení.

 

 

Google Apps pro práci online a práci z domova

 

23.10.2008 - Vlastní emailová adresa např. ve tvaru: petr@novak.cz, praktický plánovací kalendář, sdílení dokumentů na jednom místě, nástroj pro telefonování přes Internet a chat, webové stránky vytvořené během několika minut a nastavitelný uživatelský vzhled. To vše a ještě více nabízí Google Apps – rozsáhlé řešení vhodné mimo jiné také pro práci a komunikaci online a práci z domova. Google Apps využijí jednotlivci, firmy i instituce.

 

 

  Předpoklady úspěšné práce z domova

 

16.10.2008 - Silná motivace a samostatnost jsou základní předpoklady pro nalezení práce z domova. Neméně důležité jsou určité základní znalosti, především v oblasti práce s počítačem. Příležitosti pro jednotlivé skupiny pracovníků se velice liší – běžní pracovníci, ženy na rodičovské dovolené, lidé se zdravotním omezením, nezaměstnaní – ti všichni přemýšlí o práci z domova. Jaké jsou však jejich skutečné možnosti?

 

 

  Call centra nabízí práci z domova

 

22.9.2008 - V České republice dnes funguje přes 700 call center, které zaměstnávají více než 10 000 lidí. Zvýšené náklady na pronájem kancelářských prostor, nábor a trénink nových operátorů brání call centrům v dalším růstu. Proto call centra čím dál více hladají lidi ochotné pracovat z domova. Přínosy práce z domova jsou obrovské. Při využití vhodných informačních technologii a pravidel je zavedení práce z domova v call centrech velmi snadné Tento rozsáhlý článek přináší kompletní přehled o celé problematice.

 

 

  Tipy na praktické online služby a software

 

1.9.2008 - Na Internetu existuje nepřeberné množství dalších doplňkových online služeb a softwarů, které mají podstatně užší zaměření než obecné nástroje pro komunikaci a spolupráci online přes Internet. Některé jsou lepší a jiné horší. Přinášíme vám přehled nejpoužívanějších druhů.

 

 

Podvodné nabídky práce z domova

 

25.8.2008 - V oblasti nabídky práce z domova existuje řada lidí, kteří chtějí vydělat peníze na důvěřivých lidech. Nejčastější způsoby podvodů jsou pyramidové systémy a zneužité MLM systémy. Existují však i další podvodné nabídky práce z domova.

 

Práce a komunikace online přes Internet a práce z domova

 

 

  

 

  

 

 

 

Software a hardware pro práci a komunikaci online a práci z domova

 

  

 

 

  

 

 


 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Workline na Facebooku

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: